PARTNER PORTALU
Taras idealny. Jak go urządzić? Porady i piękne zdjęcia!

Taras idealny. Jak go urządzić? Porady i piękne zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
11 maj 2021 12:08

Taras to najlepsze miejsce na spędzania czasu wiosną i latem. Odpowiednia aranżacji pozwoli ci odpoczywać lub pracować w przyjemnym otoczeniu. Jak zatem urządzić taras idealny?  
Gdzie szukać outdoorowych inspiracji? Oto kilka fajnych pomysłów na aranżacje tarasów.

Umiejętne i funkcjonalne zagospodarowanie tarasu często bywa nie lada wyzwaniem. Ważne jest tu nie tylko maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale także dbałość o detale i wprowadzenie atmosfery, która pozwala na relaks i pozytywnie nastraja. Właśnie takie są tarasy zaaranżowane przez Olgę Nowosad-Szewców, architekt wnętrz Decoroom.

–  Tarasy miały przede wszystkim być zaaranżowane tak, żeby stanowiły kontynuację mieszkania i jego stylu. W okresie wiosenno-letnim taras staje się kolejnym tzw. pokojem bez sufitu, w którym możemy miło spędzić czas – podkreśla architekt. 

W stylu boho

Na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie pracownia zdecydowała się na aranżację tarasów w stylu boho. Dzięki temu przestrzeń zyskała swobodny charakter, sprzyjający relaksacji.

– Styl boho to kompozycja maksymalnie blisko natury, osadzona w aktualnych trendach. Wszystko przypomina o otaczającym nas krajobrazie – kształty, kolory i faktury – dodaje Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz Decoroom. Na tarasie stanęły wiklinowe fotele z oparciami o fantazyjnym kształcie i stolik kawowy z tego samego materiału. Wakacyjny klimat wprowadzają tu łapacz snów, kolorowe pledy, poduszki i rośliny w donicach. Całość aranżacji dopełniają detale: wygodna pufa, dekoracyjna drabina oraz mata w delikatnym, beżowym odcieniu.

Outdoorowy salon

Kolejna propozycja to aranżacja tarasów na nowoczesnym Osiedlu Holm House. W tym przypadku zdecydowano się na projekt, który przypomina przytulny, outdoorowy salon. Sercem tej przestrzeni są komfortowe meble wypoczynkowe wraz ze stolikiem kawowym. Również tu wprowadzono dekoracyjną zieleń w postaci roślin doniczkowych oraz ozdobnych traw. Całość uzupełniają huśtawka oraz kuliste lampy.

– Całość osadzona jest w miejskim, nowoczesnym stylu, gdzie króluje minimalistyczna, duża sofa otoczona miękkimi poduszkami dla zwiększenia komfortu wypoczynku. Modne dodatki, przenikanie się roślinności, poprzez wprowadzenie jej kontynuacji na powierzchnię tarasu sprawiają, że czujemy wakacyjny klimat we własnym domu – podkreśla Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz odpowiedzialna za projekt.

Przepis na projekt idealny

Na co warto zwrócić uwagę przy aranżowaniu przestrzeni? Jak wspomniała architekt Olga Nowosad-Szewców, należy postawić na spójność tarasu i architektonicznego stylu wnętrz. Znaczenie mają również dodatki, które wnoszą wakacyjny klimat. Powinniśmy wybrać wyposażenie wysokiej jakości – trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Mile widziana jest także zielona roślinność w dekoracyjnych donicach, pozwalające poczuć bliskość natury nawet w sercu tętniącego życiem miasta.

Aranżacja tarasów: arch. wnętrz Olga Nowosad-Szewców, Decoroom

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Inwestycje Skanska: Osiedle na ul. Mickiewicza i Osiedle Holm House

Współpraca: 9design, Boho Swing, Werbena Art

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także