Wiosenne prace w ogrodzie - przycinanie bez ograniczeń

Wiosenne prace w ogrodzie - przycinanie bez ograniczeń

Autor: Anna Usakiewicz
20 kwi 2018 10:58

Wiosenne porządki w ogrodzie to czas, w którym dużo uwagi poświęcamy przycinaniu gałęzi drzew i krzewów.

Każdy kto do tej pory próbował swoich sił w ogrodnictwie wie, że cięcie gałęzi, szczególnie w koronie drzew i gęstych krzewach wymaga dużego wysiłku. Teraz prace te można wykonać szybko, precyzyjnie i bezpiecznie. Uniwersalne sekatory Żyrafa PowerGearTMX firmy Fiskars to wielozadaniowe narzędzia, które ułatwiają dostęp do gałęzi  w trudno dostępnych miejscach bez użycia drabiny czy schylania się. 

Duża w tym zasługa ruchomej głowicy o ulepszonym mechanizmie cięcia. To zdecydowanie zwiększyło moc i wydajność pracy narzędziem. Głowica w sekatorach uniwersalnych Żyrafa obraca się o 230 st., co zapewnia cięcie w różnych kierunkach i pomaga w precyzyjnym dotarciu do celu.

Przy cięciu na wysokości sztuką jest odpowiednie manewrowanie sekatorem i ustawienie głowicy tak, aby trafić na właściwą gałąź. Nie wspominając gęstych krzewów, gdzie widoczność gałęzi, szczególnie tych znajdujących się przy samej ziemi jest mocno ograniczona. Od teraz pomoże nam w tym pomarańczowy wskaźnik ostrza, który zwiększa widoczność głowicy i znacznie ułatwia cięcie.

Zobacz także inne narzędzia ogrodowe

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także