PARTNER PORTALU
Wiosenny ogród - sposób na zadbany trawnik

Wiosenny ogród - sposób na zadbany trawnik

Autor: Redakcja portalu Dobrze Mieszkaj
04 maj 2016 11:23

Sztuczna trawa sprawdza się wszędzie tam, gdzie hodowla naturalnej nawierzchni jest utrudniona. W miejscach zbyt wilgotnych, zacienionych lub nadmiernie nasłonecznionych, zakamarkach ogrodu, czy na obszarach narażonych na intensywną komunikację.

Zadbany, równy trawnik to marzenie większości właścicieli ogrodów, a zieleń na balkonie tęskniących za przyrodą mieszkańców bloków. Niestety naturalna trawa wymaga czasochłonnej pielęgnacji i cieszy oko tylko przez kilka miesięcy. Alternatywą są gumowe płyty ze sztuczną trawą – łatwe w montażu i utrzymaniu, a przede wszystkim w pełni ekologiczne.

Syntetyczna - ekologiczna

Sztuczna trawa sprawdza się wszędzie tam, gdzie hodowla naturalnej nawierzchni jest utrudniona – w miejscach zbyt wilgotnych, zacienionych lub nadmiernie nasłonecznionych, w trudno dostępnych zakamarkach ogrodu, czy na obszarach narażonych na intensywną komunikację. W takich miejscach naturalne nawierzchnie bywają wyjątkowo trudne w utrzymaniu. Trawa wymaga regularnego podlewania i koszenia, a nieprawidłowo lub zbyt intensywnie użytkowana, szybko się niszczy i wygląda nieestetycznie. Sztuczna trawa to sposób na zieleń w ogrodzie przez cały rok dla tych, którzy nie przepadają za pracami ogrodowymi. Świetnie sprawdza się również jako nawierzchnia przydomowego placu zabaw lub mini-boiska sportowego. Gumowy podkład chroni przed urazami kostno-stawowymi oraz amortyzuje ewentualne upadki. Płyty gumowe ze sztuczną trawą oferowane przez markę Rubtiler powstają z granulatu składającego się w 99% ze zużytych opon ciężarowych. Proces nowoczesnego recyklingu pozwala na wtórne zagospodarowanie gumowych odpadów w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Surowiec jest w 99,9% wolny od zanieczyszczeń stalą i tekstyliami.

Zielony taras

Sztuczna trawa doskonale sprawdza się także na balkonach i tarasach, na których możliwości hodowli naturalnej nawierzchni są mocno ograniczone. Płyty gumowe ze sztuczną trawą nadają się do całorocznego użytkowania bez względu na warunki pogodowe, dzięki czemu taras prezentuje się schludnie i estetycznie nawet poza sezonem letnim. Dbałość o porządek przestrzeni balkonowych czy tarasowych jest niewykle ważna, gdyż stanowią one niejako „przedłużenie” mieszkania. Płyty marki Rubtiler nie absorbują wody, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu, a na ich powierzchni nie tworzą się kałuże ani błoto. Dodatkowo są bardzo proste w montażu. Gumowe elementy wystarczy ułożyć jeden przy drugim, ewentualnie przymocować klejem montażowym do siebie lub do podłoża.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także