PARTNER PORTALU
Zadbany ogród: postaw na trawnik, którego nie trzeba kosić

Zadbany ogród: postaw na trawnik, którego nie trzeba kosić

Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2016 15:05

Jeśli marzy nam się zadbany trawnik niczym w angielskim ogrodzie, możemy go regularnie pielęgnować i strzyc lub... wybrać sztuczną trawę.

Wiele osób czeka do weekendu, żeby użyć kosiarki i przystrzyc trawnik przed domem, w ogrodzie, na działce. Są też tacy, którzy bronią się przed tym, jak przed ogniem. To właśnie im dedykowane jest praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie – sztuczna trawa, nie wymagająca koszenia i podlewania: MultiGrass.

Piękna, zielona, zawsze świeża murawa to życzenie nie zawsze możliwe do spełnienia. Na szczęście tylko pozornie pozostaje w sferze marzeń, a to dzięki syntetycznej trawie MultiGrass. To produkt, który bardzo łatwo zainstalować na różnych rodzajach powierzchni, a jeszcze łatwiej pielęgnować, przez całe lata utrzymując sztuczny trawnik w świetnej kondycji. 

Do instalacji trawy na twardej powierzchni potrzebne są nóż i taśma montażowa. Gdy mamy do czynienia z powierzchnią utwardzoną, przed rozłożeniem trawy trzeba położyć na niej geowłókninę. Następnie trawę należy dociąć na wymiar i w razie potrzeby skleić na łączeniach taśmą. Te fragmenty muszą być dociążone na ok. 2 godziny. Jeśli trawa instalowana jest na zewnątrz, powinna być zabezpieczona przed mocnymi podmuchami wiatru, np. poprzez dociążenie. 

Pielęgnacja MultiGrass jest banalnie prosta i nie wymaga od użytkownika specjalnego zaangażowania. Wystarczy od czasu do czasu wyszczotkować trawę, aby przywrócić włókna do pozycji pionowej. Natomiast latem, przy bardzo wysokich temperaturach można ją zraszać dla zwiększenia komfortu użytkowania. Warto też zwracać uwagę na ostre krawędzie przedmiotów stawianych na murawie. 

Kurz i zanieczyszczenia atmosferyczne wystarczy spłukać wodą. Jeżeli plamy są bardziej kłopotliwe, można użyć wody z mydłem lub octem. Niepożądaną roślinność (chwasty) da się usunąć ręcznie, za pomocą grabi z miękkimi końcówkami, sekatora i dmuchawy do liści. Odchody trzeba zebrać do woreczka i dane miejsce spłukać wodą. Gumy do żucia można łatwo się pozbyć zamrażając ją i dopiero potem usuwając. Oczywiście warto pamiętać, że gaszenie i wyrzucanie papierosów na sztuczną trawę nie jest najlepszym pomysłem. Zaleca się też ostrożność podczas grillowania i odpalania fajerwerków. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także