PARTNER PORTALU
15 pomysłów na prezent dla mamy

15 pomysłów na prezent dla mamy

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
22 maj 2015 12:10

To już ostatni dzwonek by kupić mamie prezent z okazji jej święta. Jeśli nie macie pomysłu na podarunek, zobaczcie nasze podpowiedzi.

Gdy jesteśmy mali, nie wyobrażamy sobie życia bez mamy. W wieku nastoletnim powtarzamy sobie, że nigdy nie będziemy takie, jak ona. Według statystyk mądrość naszych mam zaczynamy doceniać dopiero około trzydziestki. Tak naprawdę jednak mama zawsze ma zarezerwowane wyjątkowe miejsce w sercu dziecka.

Warto to okazać szczególnie w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Matki. Zapewnienia o miłości i ciepłe życzenia wzbogacone o drobny lub w zależności od grubości portfela – bardziej wystawny prezent na pewno wywołają uśmiech i łezkę wzruszenia na twarzy każdej mamy.

    • Dzień Matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie, chociaż 26 maja obchodzone jest tylko w Polsce. Już w starożytnej Grecji czczono matki-boginie, które symbolizowały płodność i urodzaj. Zwyczaj ten na dobre zagościł w Europie w XVII wieku, gdzie w wielkiej Brytanii, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu obchodzono tzw. niedzielę u matki. Dzień Matki został rozpowszechniony na świecie w drugiej połowie XX wieku. Dzięki temu chociaż raz w roku możemy wyrazić wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także