PARTNER PORTALU
Pokój dziecka. Wybieramy "przyjazną" podłogę

Pokój dziecka. Wybieramy "przyjazną" podłogę

Autor: Katarzyna Masłowska
27 cze 2019 21:11

Dom to miejsce, w którym dzieci dorastają, spełniają swoje marzenia, kształtują osobowość. Gdy czują się w nim swobodnie i bezpiecznie – rozwijają skrzydła. Remontując dom czy mieszkanie, warto więc zastanowić się nad codziennymi potrzebami najmłodszych.

Przy bliższym przyjrzeniu może się okazać, że białą sofę czy stojące na podłodze donice z egzotycznymi roślinami lepiej zastąpić czym innym. Na szczególną uwagę zasługuje także wybierana podłoga. Powinna być tak dobrana, by nie ograniczała dziecięcej kreatywności i spontaniczności.

Urządzanie domu czy mieszkania dla naszych bliskich to ważne zadanie. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą potrzeby najmłodszych domowników. Na niczym nam tak przecież nie zależy, jak na zadowoleniu naszej pociechy, jej bezpieczeństwie i zdrowiu.

Kolor ścian w poszczególnych pomieszczeniach możemy zmienić, kiedy przestanie nam się podobać, ale elementy takie jak drzwi czy podłogi pozostaną z nami na lata. Co zatem wybrać pod delikatne stopy naszych pociech? Która podłoga będzie przyjazna dla naszego malucha?

Zobacz także: Szary salon: 15 aranżacji z polskich domów. Zobaczcie!

Te kwestie warto przemyśleć w dłuższej perspektywie. Podłoga użytkowana przez dzieci musi przetrwać naprawdę wiele. Upadające zabawki, rozlane napoje, malowanie farbami, zabawy ze zwierzętami … I wśród tego nasze dzieci, które uwielbiają spędzać czas na czworakach. Dlatego tak ważne jest by podłoga nie tylko była estetyczna i ładnie komponowała się z wystrojem otoczenia, ale przede wszystkim była bezpieczna, trwała i łatwa w utrzymaniu czystości.

Wszystkie te wymagania spełniają panele podłogowe z kolekcji Querra marki Vox. Wyglądem przypominają naturalne dębowe deski, mają widoczne sęki i usłojenie – dekory zostały wyselekcjonowane przez stylistów Vox, tak by cieszyły oko domowników i odpowiadały ich potrzebom. Panele występują w bogatej palecie wybarwień, począwszy od ciepłych, miodowych brązów, po jasne, srebrzyste szarości. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także