PARTNER PORTALU
Drewniana kuchenka dla dzieci - zrób ją sam

Drewniana kuchenka dla dzieci - zrób ją sam

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 lis 2017 10:23

Mikołajki i Boże Narodzenie coraz bliżej. Zamiast przeszukiwać sklepy z zabawkami, możesz sam stworzyć zupełnie wyjątkowy prezent dla dziecka. Kuchenka z nieużywanej już szafki nocnej lub komódki ucieszy każdego małego szefa kuchni.

Do stworzenia zabawkowej kuchenki dla dzieci potrzebujesz:

 • drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości x 45 cm długości x 35 cm szerokości,
 • 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
 • 5 drewnianych gałek,
 • białej i czarnej farby akrylowej przeznaczonej do zabawek dla dzieci,
 • 4 korkowych podkładek,
 • kawałka pleksi o wymiarach ok. 30x30 cm,
 • ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm

i narzędzi:

 • akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2,
 • wyrzynarki akumulatorowej Bosch PST 18 LI,
 • narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen,
 • opcjonalnie – systemu natryskowego do malowania Bosch PFS 3000-2
 • i szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo.

Krok 1. 

Rozłóż swoją szafkę na części. Jeśli jest potrzeba, usuń z niej stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki, np. Bosch PSM Primo. Następnie pomaluj szafkę i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Możesz użyć do tego systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Pamiętaj, aby przed malowaniem zabezpieczyć meble i podłogę przed farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomaluj drewniane gałki na czarno – będą stanowiły pokrętła zabawkowej kuchenki. Poczekaj, aż wszystkie elementy wyschną.

Krok 2.

Drugi etap to stworzenie piekarnika. Jeśli Twoja szafka nocna ma w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniesz w nich wyrzynarką, np. Bosch PST 18 LI otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Jeśli szafka składa się z kilku szuflad, zostaw tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórz drewnianą ramę piekarnika. Przycinaj je przy użyciu wyrzynarki, a następnie – wyszlifuj ich krawędzie.

Używając wyrzynarki Bosch PST 18 LI przytnij także kawałek pleksi na wymiar swoich drzwiczek od piekarnika. Gdy rama i pleksi są gotowe, połącz elementy narzędziem do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, przymocuj je do szafki przy pomocy zawiasów.

Krok 3.

Czas na dekorowanie kuchenki. Używając GluePena przyklej do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki - będą udawały palniki.

Krok 4.

Stwórz górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Przy pomocy wkrętów i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2 połącz ze sobą deski i przymocuj gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręć kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.

Kuchenka jest gotowa! Wyposaż ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie, aby Twoja pociecha mogła od razu bawić się w szefa kuchni. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także