×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dzieci lubią design! Z wzajemnością! To działo się w trakcie 4 Design Days!

Dzieci lubią design! Z wzajemnością! To działo się w trakcie 4 Design Days!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2023 14:20

Architektura i design oczami dzieci, warsztaty rękodzielnicze, kącik konstruktora, składanie modeli origami, plecenie makram czy dyskusje z gwiazdami telewizji. Podczas dni otwartych 4 Design Days na najmłodszych uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Zobaczcie dużą galerię zdjęć!

Strefa dla dzieci to wyjątkowe wydarzenie podczas 4 Design Days. To tutaj najmłodsi mieszkańcy regionu oraz mali entuzjaści wzornictwa mogli rozwijać swoje pasje, uczyć się, a przede wszystkim wspaniale bawić pod okiem ekspertów od designu oraz gwiazd telewizji.

Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka Dzień Dobry TVN, prowadząca program „Nieoczywiste miejsca” w HGTV oraz Piotr Wojtasik, dziennikarz, Dzień dobry TVN zaprosili dzieci do dyskusji pod hasłem: „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!” 

Przez całe dwa dni w MCK odbywały się też warsztaty dla dzieci. W programie warsztatów było m.in. malowanie twarzy i brokatowych tatuaży – każde dziecko mogło wybrać interesujący je wzór i kolor.

Malowanie bawełnianych toreb i kamieni było z kolei okazją do tworzenia sztuki użytkowej, ale również pokazania sposobów na wyrażenie swojej osobowości. Zajęcia z tworzenia origami, prowadzone przez Patrycję Tarasek, to nie tylko próba zręczności dla najmłodszych, ale również możliwość poznania tradycyjnej, chińskiej sztuki składania papieru. Warsztaty rękodzielnicze przygotowane i realizowane przez Pracownię Guzik stały się z kolei doskonałą przestrzenią kreatywnego myślenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także