Łóżka dla dzieci. Ciekawe modele z polskich sklepów

Łóżka dla dzieci. Ciekawe modele z polskich sklepów

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
21 maj 2015 11:24

Dzieci to radość, ale i ogromna odpowiedzialność. Czym kierować się przy wyborze łóżka do pokoju malucha i w jaki sposób zapewnić mu zdrowy, spokojny sen?

Wybierając łóżko dla dziecka na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo, upewniając się, czy wybrany model posiada odpowiedni atest oraz spełnia normy europejskie. Mebel nie powinien posiadać ostrych kantów ani nieosłoniętych elementów dodatkowych, które po wyjęciu bądź urwaniu mogłyby spowodować zadławienie się. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowlaków oraz dwu- i trzylatków. Liczy się także solidna i stabilna konstrukcja niwelująca trzeszczenie oraz chwiejność, a także wytrzymałe dno uniemożliwiające zerwanie.

Meble dziecięce powinna cechować nie tylko funkcjonalność, ale też ciekawa forma i kolorystyka. W ofercie producentów jest mnóstwo modeli dedykowanych dzieciom rożnej płci i w różnym wieku. Wśród nich znajdziemy łóżka z grawerami, tapicerowanym zagłówkiem, a także uniwersalne modele, które sprawdzą się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

W poszukiwani idealnego modelu dla pociechy zapraszamy do naszej galerii. Znajdziecie w niej łóżka zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci oferowane przez polskich producentów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także