PARTNER PORTALU
Meble dziecięce - wyjątkowa kolekcja, która pomaga poznawać świat

Meble dziecięce - wyjątkowa kolekcja, która pomaga poznawać świat

Autor: Anna Usakiewicz
03 lut 2020 14:07

Tym, co wyróżnia te meble jest obok kontrastowej kolorystyki w bieli i czerni, sensoryczny front o minimalistycznej formie. Trójwymiarowość motywu zachęca dziecko do bezpośredniego obcowania z obiektem za pomocą zmysłu wzorku oraz dotyku.

Stonowane, wyszukane, modne – stylistyka mebli dziecięcych coraz pewniejszym krokiem podąża za wnętrzarskimi trendami. Ich producenci skutecznie udowadniają, że pokoje dzieci nie muszą razić jaskrawością kolorów czy wymyślnymi formami. Takie  podejście bliskie jest też Katarzynie Kozłowskiej – pomysłodawczyni i głównej projektantce marki Ilusi. W jej kolekcja mebli dla dzieci minimalistyczny design zyskuje nowy wymiar dzięki sensorycznym frontom, które pozwalają najmłodszym użytkownikom obcować z nimi nie tylko za sprawą zmysłu wzroku, ale też dotyku. 

Dzieci poznają świat na tysiąc sposobów, wykorzystując do tego wszystkie swoje zmysły. Dlaczego nie pomóc im w tym, projektując meble, które nie tylko dostarczają bodźców wzrokowych, ale też dotykowych? Mebelki Ilusi obok funkcji użytkowej w ramach przechowywania oraz wyjątkowej estetyki ponadczasowego designu, starają się wzbudzić ciekawość użytkowników innowacyjną przestrzenną formą frontów. Dzięki temu dzieci mogą czerpać doznania na wielu płaszczyznach: poczuć różnicę faktur, trójwymiarowość elementów, obserwować załamujące się światło. Dzięki sensoryce odkrywają mebel na nowo, wchodząc z nim w reakcję na różnych poziomach. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także