×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Pokój chłopca - tak go urządzisz. Porady, zdjęcia

Pokój chłopca - tak go urządzisz. Porady, zdjęcia

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
31 marz 2015 12:55

Szukacie pomysłu na pokój dla syna? Zapraszamy do galerii wnętrz odpowiednich dla kilkuletnich oraz starszych chłopców.

Nieważne, czy pokój chłopca będzie artystyczny, sportowy, czy może trochę elegancki, musi znaleźć się w nim kilka niezastąpionych elementów, takich jak łóżko. Małe dziecko spędza w nim dużo czasu, więc warto dłużej zastanowić się na wyborem odpowiedniego modelu. Dobrym rozwiązaniem jest łóżeczko z opuszczanym bokiem lub regulowaną wysokością poziomu materaca. To zapewnia rodzicom komfort, ponieważ nie muszą mocno schylać się do niemowlaka.

Wygoda i komfort to również kluczowe kwestie, jakie należy brać pod uwagę wybierając mebel dla starszaka. Jednak kilkulatek wykorzystuje łóżko nie tylko do snu, ale też zabawy. Dlatego warto pokusić się o model na antresoli, przypominający formą domek czy samochód wyścigowy.

Przestrzeń chłopca powinna uwzględniać także przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy, która odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka. Już od najmłodszych lat, należy dbać o to, by miejsce, gdzie dziecko siedzi rysując, pisząc i czytając było ergonomiczne, a meble dostosowane do jego wzrostu.

Na ostateczny kształt pokoju chłopca, podobnie jak w aranżacji innych wnętrza, wpływają dodatki i dekoracje. To one nadają wnętrzu klimat oraz niepowtarzalny charakter.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także