×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój dla braci. Wygodny, kolorowy, z pomysłem

Pokój dla braci. Wygodny, kolorowy, z pomysłem

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
06 maj 2014 13:07

Czy można pogodzić w jednym pomieszczeniu dwóch małych mężczyzn? Oczywiście. Trzeba jedynie równo podzielić pomieszczenie oraz umeblować je w taki sposób, aby zaznaczyć terytorium każdego z chłopców.

W pokoju chłopców, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, sprawdzi się łóżko piętrowe. Dzięki niemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń, a dzieciom zapewnimy frajdę ze spania, a czasem i zabawy, na rożnych poziomach. Przemyślane ustawienie dwóch osobnych łóżek również nie zabierze zbyt dużo miejsca, a nastolatkom pozwoli poczuć się bardziej dorosło.

Urządzając pokój dla synów zatroszczmy się o to, aby każdy z nich miał swoje własne biurko. Dzięki temu unikniemy kłótni  oraz wykręcenia się od odrabiania lekcji. Współczesne rozwiązania proponowane przez producentów pozwalają zmieścić dwa biurka nawet na niewielkim metrażu. Dostępne są także biurka z długim blatem, przy którym dawaj chłopcy będą czuli się swobodnie.

Szafki i półki, których w pokoju zwłaszcza dorastających przystojniaków trzeba nie mało, dobrze jest zainstalować na ścianie. Warto też zainwestować w specjalne zestawy mebli dla rodzeństwa, zawierające sprytne schowki, np. ukryte w stopniach schodów do łóżka na piętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także