×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój dla braci. Zobaczcie, jak można go urządzić

Pokój dla braci. Zobaczcie, jak można go urządzić

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
18 wrz 2014 11:01

Aranżacja pokoju dla braci to niełatwe zadanie. Trzeba przecież sprawiedliwie podzielić przestrzeń między dwóch młodych mężczyzn oraz umeblować tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna. I oczywiście oryginalna.

Najważniejszym elementem w pokoju dla dwójki dzieci są łóżka. W większej przestrzeni bez problemu zmieścimy dwa osobne modele jednak w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Dzięki niemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń, a dzieciom zapewnimy frajdę ze spania, a czasem i zabawy, na rożnych poziomach.

Ważną rolę w pokoju dziecka odgrywa także biurko. Zatroszczmy się o to, aby każda z pociech miała swoje własne miejsce pracy. Dzięki temu unikniemy kłótni  oraz wykręcenia się od odrabiania lekcji. Współczesne rozwiązania proponowane przez producentów pozwalają zmieścić dwa biurka nawet na niewielkim metrażu.

W pokoju dla dwóch chłopców potrzeba nie mało miejsca na ubrania, książki czy zabawki. Dlatego szafki i półki dobrze jest zainstalować na pustej ścianie. Warto też zainwestować w specjalne zestawy mebli dla rodzeństwa, zawierające sprytne schowki, np. ukryte w stopniach schodów do łóżka na piętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także