PARTNER PORTALU
Pokój dziecka: modne i praktyczne meble [zdjęcia i ceny]

Pokój dziecka: modne i praktyczne meble [zdjęcia i ceny]

Autor: Anna Usakiewicz
02 cze 2016 08:24

Pokój dziecięcy musi pomieścić wiele rodzajów mebli, które stworzą idealne warunki do nauki, zabawy i wypoczynku.

Urządzenie pokoju dziecięcego to ogromna przyjemność i zarazem wielkie wyzwanie dla rodziców. Sypialnia małego chłopca lub dziewczynki to przestrzeń wielofunkcyjna, przeznaczona do wypoczynku, zabawy i nauki. Aranżacja takiej powierzchni powinna tworzyć atmosferę wyciszenia i relaksu jednocześnie pobudzając wyobraźnię dziecka.

Funkcjonalność mebli

Pokój dziecięcy musi pomieścić wiele rodzajów mebli, które stworzą idealne warunki do nauki, zabawy i wypoczynku. Wygodne łóżko, szafa i komoda na ubrania, półki na zabawki, biurko i krzesło do nauki to tylko podstawowa część wyposażenia pokoju malucha. W pokoju dziecięcym wypełnionym zabawkami, książkami i innymi gadżetami często brakuje miejsca. Dlatego dobrym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, które oszczędzając powierzchnię, dają jak najwięcej wolnej przestrzeni do swobodnej zabawy. Takie mebelki nadają też niepowtarzalny charakter wnętrzu. Ciekawym przykładem wielofunkcyjnego mebla jest dostępne w sklepie Flexa łóżko piętrowe MDF, które na niewielkiej przestrzeni pozwala uzyskać miejsce do spania, kącik do oglądania telewizji i wypoczynku oraz stabilne biurko do odrabiania lekcji. Dobrym pomysłem są również biurka połączone z systemem półek, jak zestaw regałów z serii Combi 8, dostępny w salonie Flexa.
Zabawa w kolory
Kiedy projektujemy pokój dla malucha chcemy by było to jego ulubione miejsce. „Wystrój pokoju dziecięcego ma tworzyć klimat spokoju i wyciszenia, a jednocześnie rozweselać i inspirować. Powinny w nim zatem dominować stonowane barwy, wzbogacone żywymi akcentami – radzi Tomek Tarasewicz, architekt wnętrz i dekorator Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka. Dobrym pomysłem są pastelowe kolory ścian lub białe mebelki. Jasne meble rozjaśniają wnętrze czyniąc je bardziej przytulnym. Ciekawym przykładem jest tu kolekcja SHIFT sklepu Sarenka, dostępna w warszawskiej Domotece.

Fantazyjne wnętrze

Dodatki i akcesoria nadają klimat i charakter wnętrzu pokoju malucha. Dzięki kolorowym zasłonkom, pościeli, elementom oświetlenia czy ozdobom możemy stworzyć bajkowe, radosne i inspirujące miejsce. Warto razem z dzieckiem wybrać jeden motyw przewodni pokoju i dobrać do niego dodatki, które stworzą bajkową krainę, kolorowy zamek czy pokój małego żeglarza. Taki pokoik będzie na pewno idealnym miejscem zabawy, do którego dziecko z chęcią zaprosi swoich rówieśników. Dostępna w salonie Meblik seria mebli Pirate bogata w morskie akcenty to marzenie każdego małego wielbiciela piratów. Świetnym dodatkiem do podstawowego wyposażenia mebli będzie na pewno domowa huśtawka, która w deszczowe dni pozwoli poczuć się dziecku jak na placu zabaw.

Wszystkie produkty prezentowane w galerii są dostępne w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka przy w Warszawie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także