PARTNER PORTALU
Pokój dziecka - pomysłowe meble dla malucha

Pokój dziecka - pomysłowe meble dla malucha

Autor: Anna Usakiewicz
05 lip 2019 08:50

Przestrzeń małego odkrywcy powinna odpowiadać na wszystkie jego potrzeby już od pierwszego dnia życia. Organizując dziecięcy pokoik należy pamiętać o tym, że dzieci i ich potrzeby zmieniają się bardzo szybko, dlatego warto wyposażyć go w funkcjonalne akcesoria.

Jest to miejsce, które zmienia swoje funkcje wraz z rytmem dnia: zapewnia bezpieczny sen, wyciszoną sferę do nauki i miejsce do nieokiełznanych zabaw.

W pokoju niemowlaka powinno znaleźć się łóżeczko, komoda, szafa, przewijak i fotel lub osobne łóżko dla rodzica. W takim momencie warto pomyśleć też o meblach i akcesoriach, które pomieszczą wszystkie ulubione przytulanki. Ławka ze schowkiem na zabawki Demenyere Tresor to rozwiązanie 2 w 1 – jednocześnie umożliwia szybkie schowanie zabawek, a z drugiej tworzy dodatkową, funkcjonalną przestrzeń dla dzieci.

Prosta estetyka północy króluje wśród trendów mieszkaniowych i pokoje dzieci nie są tu wyjątkiem. Skandynawska marka Kicoti, która dostępna jest w sklepie internetowym Bonami.pl, oferuje wszystkim rodzinom proste, lecz bardzo funkcjonalne meble i akcesoria, dzięki którym możliwe jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla niemowlaka i jego rodziców. Projektując pokój malucha należy pamiętać, że dostęp do pewnych akcesoriów musi być bardzo wygodny, np. gdy dziecko leży na przewijaku, szafka z pieluchami nie może znajdować się po przeciwnej stronie pokoju. Właśnie dlatego warto inwestować w rozwiązania, które jednocześnie pełnią różne funkcje, jak komoda z przewijakiem Space, który w przyszłości można zdjąć i cieszyć się użytecznym meblem - doradza Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl. 

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się łóżka w kształcie domków, jak dostępne w ofercie Bonami.pl białe łóżko dziecięce z bokami z naturalnego drewna świerkowego Benlemi Tery. Dzieci w każdym wieku czują się w nich bezpieczne. Konstrukcje te mogą też przypomnieć rodzicom budowane wiele lat wcześniej bazy z krzeseł i kocy, które były najlepszym miejscem do zabawy i popołudniowej drzemki. Kreatywne dzieci również mogą przykryć swoje łóżeczka-domki różnego rodzaju materiałami i stworzyć w ten sposób dziecięcy schron.

Dzieci rosną na naszych oczach. Czasami nie zdążymy się obejrzeć, a nasza pociecha idzie do przedszkola. Polska marka Bellamy przygotowała dla wszystkich rodziców kolekcję mebli UP!, dzięki której w ciągu kilku chwil z dziecięcego łóżeczka stworzysz łóżko dla przedszkolaka. Rozwiązania Bellamy, które można znaleźć na Bonami.pl, spełniają najsurowsze normy Unii Europejskiej. - dodaje Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

W pokoju kilkulatka, poza większym łóżeczkiem, powinna znaleźć się także funkcjonalna szafa oraz małe biurko, przy którym pociecha będzie szlifowała swoje małe talenty. Dzieci w tym wieku potrzebują mebli i akcesoriów w swoim rozmiarze – mini – które dostępne są w sklepie internetowym Bonami.pl. Wstawienie do pokoju przedszkolaka białego biurka dziecięcego z drewna dębowego, żółtego krzesełka dla oraz ciemnoszarego dziecięcego fotela rozkładanego sprawi, że nasza pociecha będzie mogła korzystać z takich samych rozwiązań jak rodzice, ale w wersjach dopasowanych do jej potrzeb.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także