×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój rodzeństwa. Pomysły dla dwójki i trójki dzieci

Pokój rodzeństwa. Pomysły dla dwójki i trójki dzieci

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
18 maj 2015 10:21

Jak urządzić pokój dla dwójki lub trójki dzieci? Zobaczcie nasze propozycje.

O ile przy aranżacji pokoju jednoosobowego mamy względnie dużą swobodę (ograniczoną jedynie przez metraż pomieszczenia), to przy pokoju dla dwójki czy trójki dzieci musimy wykazać się znacznie większą pomysłowością. I chodzi tu nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim rozwiązania funkcjonale, które pozwolą pogodzić w jednej przestrzeni interesy kilku pociech.

Jedną z pierwszych kwestii, nad jakimi zastanawiamy się meblując pokój dzieci jest ustawienie łóżek. Mebel ten ma największe rozmiary, a więc zajmuje najwięcej przestrzeni. Dlatego tak ważne jest przemyślane ulokowanie go w aranżacji wnętrza. Ustawiając 2 lub 3 łóżka obok siebie nierzadko możemy zająć całą powierzchnie pokoju, dlatego warto zastanowić się nad ulokowaniem posłania jednej z pociech na „piętrze”. Wykorzystując łóżko piętrowe zaoszczędzimy cenną przestrzeń, a dzieciom zapewnimy frajdę ze spania, a czasem i zabawy, na rożnych poziomach.

Ważnym elementem wyposażenia przestrzeni dziecka także jest biurko. Zatroszczmy się o to, aby każda z pociech miała swoje własne miejsce pracy. W tym celu możemy wykorzystać dwa osobne biurka lub jeden mebel z długim blatem, przy którym z powodzeniem zmieszczą się dwa krzesła. Dzięki temu unikniemy kłótni oraz wykręcenia się od odrabiania lekcji.

Posiadanie dwójki lub trójki dzieci oznacza dwa lub trzy razy więcej rzeczy do przechowywania. Szafki i półki – których w pokoju dla dwójki trzeba nie mało - dobrze jest zainstalować na ścianie. Warto też zainwestować w specjalne zestawy mebli dla rodzeństwa, zawierające sprytne schowki, np. ukryte w stopniach schodów do łóżka na piętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także