PARTNER PORTALU
Pokój ucznia: 10 niedrogich kolekcji z polskich sklepów. W sam raz na nowy rok szkolny!

Pokój ucznia: 10 niedrogich kolekcji z polskich sklepów. W sam raz na nowy rok szkolny!

Autor: Justyna Łotowska
12 sie 2021 12:23

Jak urządzić pokój ucznia? Mamy dla was 10 świetnych kolekcji mebli z polskich sklepów. Wiele z nich kupicie teraz w promocyjnych cenach!

Dzieci bardzo często zmieniają zdanie, a wraz z poszerzaniem horyzontów i poznawaniem świata także swoje zainteresowania i np. preferencje kolorystyczne. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby stworzyć pokój, który będzie „nadążał” za wszystkimi zmianami, jakie będą dokonywać się w ich życiu. Jak to zrobić? Oto kilka prostych porad:

- Podstawą jest odpowiedni dobór mebli. Kluczowe znaczenie ma tutaj stonowana kolorystyka, gładka faktura i prosta struktura. Nie należy także przesadzać z ilością elementów, aby dziecko nie czuło się przytłoczone.

- W dziewczęcych aranżacjach liczy się przede wszystkim dbałość o szczegóły, wrażenie świeżości i lekkości, a preferowane barwy to pastele i róże. Ważnym elementem dla małej księżniczki jest przestronna, praktyczna szafa, która pomieści wszystkie dziecięce kreacje oraz wygodne łóżko z uwielbianymi przez dziewczynki poduszkami.

- Nie może także zabraknąć strefy do nauki, w której kluczowe jest biurko ze schowkami, szufladami i skrytkami mogącymi oprócz książek pomieścić liczne drobiazgi i małe skarby. 

- W przypadku chłopców dobór kolorów powinien być bardziej zdecydowany, a meble mieć typowe, proste kształty. Istotne aby w aranżacji pokoju młodzieńca znalazł się motyw przewodni, który można wprowadzić w prosty sposób, np. poprzez powieszenie plakatów, dużych ściennych naklejek czy też ozdabiając ścianę tapetą tematyczną.

- Jeśli dziecko interesuje się np. motoryzacją, idealnymi dodatkami będą ramki ze zdjęciami ulubionych modeli pojazdów, duża fototapeta, czy model samochodu, który można postawić na dowolnej powierzchni. 

Źródło: Salony Agata

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także