×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój ucznia - funkcjonalny i oryginalnie urządzony

Pokój ucznia - funkcjonalny i oryginalnie urządzony

Autor: Anna Usakiewicz
28 sie 2019 10:06
Aktualizacja: 28 sie 2019 14:04

Do pierwszego dzwonka zostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz warto pomyśleć o rozpoczęciu przygotowań do kolejnego, pełnego nowych wyzwań roku szkolnego. Może przyszedł czas na wprowadzenie zmian w aranżacji pokoju dziecka?

Wiemy, że czasami jest to nie lada wyzwanie! Nie dość, że przestrzeń ta wraz z jego rozwojem musi sprostać dynamicznym zmianom, to na dodatek wymaga od mebli, aby były nie tylko funkcjonalne i wytrzymałe, ale również modne. Jeśli właśnie teraz stoicie przed dylematem dotyczącym urządzenia pokoju dla najmłodszego członka rodziny oto kilka wskazówek.

Modnie i funkcjonalnie

Nowoczesne meble muszą spełniać wiele funkcji, a co za tym idzie sprostać oczekiwaniom zarówno dorosłych, jak i dzieci, które coraz częściej mają realny wpływ na finalny wygląd swojego pokoju. Obecnie meble dla najmłodszych coraz częściej przypominają swoim wyglądem te, które wykorzystuje się do aranżacji „dorosłych wnętrz” – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu Meble Wójcik. - Tak jest np. w przypadku ponadczasowej bieli, która wciąż wiedzie prym, jeśli chodzi o aranżację rodzimych mieszkań. Nic w tym dziwnego. Jasne dekory i meble o prostych formach umożliwiają zabawę wieloma innymi kolorami i dodatkami, dzięki czemu przestrzeń może zmieniać swój charakter wraz z dorastaniem dziecka, bez konieczności wymiany mebli co kilka lat – dodaje.

W opozycji do bieli, na rynku coraz częściej znaleźć można meble, których design stanowi bardziej odważną propozycję. Jedną z nich są niezwykle modne wykończenia w stylu industrialnym. Beton w połączeniu z dekorem imitującym postarzane drewno to prawdziwy hit, który z pewnością przypadnie do gustu nastolatkom poszukującym oryginalnych form i kolorów.

Pierwszy dzwonek

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, miejsce do nauki staje się bardzo istotną strefą w pokoju dziecka, a jej centralnym punktem jest oczywiście biurko. Aby sprzyjało ono wygodnej nauce i koncentracji, powinno być wyposażone w szeroki blat roboczy oraz wygodne szuflady i półki, w których dziecko schowa wszystkie niezbędne akcesoria – zeszyty, bloki, papiery itp. Ponadto, każdy uczeń ma w swojej kolekcji mnóstwo lektur, podręczników, słowników oraz atlasów. Aby były one łatwo dostępne, w bliskim sąsiedztwie biurka powinno znaleźć się miejsce na regał, wyposażony w dużą ilość przegródek. - Jeśli ograniczona przestrzeń nie pozwala na postawienie regału, zawsze można wykorzystać ścianę nad biurkiem, gdzie bez problemu powiesimy wygodną półkę, która może pełnić zarówno funkcję wiszącej biblioteczki, jak i dodatkowego elementu dekoracyjnego – mówi Ewelina Wójcik.

Pojemne komody i szafy 

W tej kwestii wybór jest naprawdę ogromny i wszystko zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Wąskie, szerokie, niskie lub wysokie, całkowicie otwarte czy przedzielone szufladami – wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Dlatego, przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się, jakiego rodzaju rzeczy i w jakiej ilości ma dziecko. Książki, ulubione zabawki i elementy dekoracyjne będą doskonale prezentować się na otwartych pólkach. W szufladach można schować, drobne elementy garderoby i cenne skarby, a w zamykanych szafkach np. przybory szkolne. Ubrania oczywiście znajdą miejsce w pojemnej szafie, która w zależności od potrzeb może występować także w wersji narożnej, pozwalającej na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Wielofunkcyjne łóżko

Dodatkowe miejsce do spania, czy więcej miejsca do przechowywania? W zależności od potrzeb łóżko może spełniać różne funkcje. Dlatego, warto zdecydować się na takie, które oferuje nam dwie opcje do wyboru. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zyskać pojemną przestrzeń do przechowywania pościeli, zabawek czy sprzętu sportowego lub wygodne i łatwe w rozłożeniu miejsce do spania dla niespodziewanych gości.

Zabawa, nauka, sen – wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego otoczenia i atmosfery. Bez względu na wiek dziecka, jego pokój powinien przede wszystkim wyrażać jego osobowość i pobudzać w nim ciekawość do odkrywania świata. Dlatego urządzając go, warto w pierwszej kolejności wsłuchać się w potrzeby jego młodego mieszkańca, co pozwoli na stworzenie przytulnego miejsca, spełniającego jego wszystkie oczekiwania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także