PARTNER PORTALU
Pokój ucznia - porady, dużo zdjęć

Pokój ucznia - porady, dużo zdjęć

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
12 cze 2015 13:25

Pokój dziecka w wieku szkolnym powinien zapewniać jak najlepsze warunki do nauki, ale też do odpoczynku i zabawy. Warto wykorzystać zbliżające się wakacje, by dostosować wnętrze do potrzeb ucznia.

Dziecko, podobnie jak dorosły, potrzebuje miejsca dostosowanego do pracy. Odpowiednio urządzony pokój może sprawić, że uczeń z większym zapałem usiądzie do odrabiania lekcji, a nauka będzie bardziej efektywna.

Najważniejszym meblem w pokoju ucznia jest wygodne, dobrane do wieku i potrzeb dziecka biurko. Powinno mieć ono optymalną wysokość oraz względnie obszerny blat, który pomieści zeszyt czy ćwiczenia, a także rozłożone w trakcie odrabiania lekcji książki. Niemniej parametry te często są uzależnione od wielkości pokoju dziecka, dlatego dobrym rozwiązaniem są meble z rozkładanym blatem. Biurko to nie tylko przestrzeń nauki, ale także miejsce przechowywania szkolnych akcesoriów, dlatego powinno mieć wmontowane szuflady lub być wyposażone w kontener czy liczne szafki.

Równie ważne jest krzesło, które zapewnia wygodną pozycję podczas pracy przy biurku. Powinno mieć stabilną nogę podparcia, wygodne siedzisko oraz regulowane oparcie i podłokietniki. To ważne, kiedy dzieci rosną, a ich postawa kształtuje się na całe życie.

W pokoju ucznia przydadzą się też półki zawieszone na ścianie czy regał na książki ustawiony nieopodal biurka. Pozwoli to łatwiej utrzymać porządek we wnętrzu i na biurku.

Pamiętajmy, że wiedza nabyta  w ciągu dnia zostaje przyswajana podczas snu. Dlatego też łóżko powinno gwarantować komfortowy sen, który zregeneruje umysł i przygotuje go na nową partię wiedzy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także