PARTNER PORTALU
Pomysł na pokój dziecka i nastolatka: te polskie meble są świetne! To nowość!

Pomysł na pokój dziecka i nastolatka: te polskie meble są świetne! To nowość!

Autor: Justyna Łotowska
25 paź 2022 09:16

Meble dla dzieci i młodzieży, które zaprojektowano na podstawie doświadczeń z pandemii, analizując potrzeby młodych ludzi? Właśnie taka jest nowa kolekcji mebli, które zaprojektował fantastyczny duet polskich projektantów, Marta i Dawid Grynasz ze Studia Grynasz.

  • Baza jest nową polską marką mebli dla dzieci i młodzieży, która właśnie zadebiutowała na rynku.
  • Dwie nowe kolekcje to projekty Marty i Dawida Grynaszów ze Studia Grynasz oraz Doroty Terleckiej z Biura Kreacja.

     

  • Analizując potrzeby użytkowników, wzięto pod uwagę specyficzne potrzeby zarówno dziewcząt, jak i chłopców, a także osób o niskim lub wysokim wzroście oraz dzieci z zaburzeniami poznawczymi, na przykład dysleksją.
  • Czytaj też: Jak urządzić pokój dziecięcy? Wskazówki ekspertki i 13 pięknych aranżacji

Baza to nowa polska marka meblowa, której meble manifestują indywidualizm. Złożenia marki to samodzielne tworzenie i zabawa elementami, kreowanie własnego, intymnego świata i dynamiczna rearanżacja przestrzeni.

Do współpracy przy projektowaniu mebli marka zaprosiła cenione i doświadczone pracownie – Grynasz Studio i Biuro Kreacja. W wyniku dogłębnego poznania realnych potrzeb i zachowań przyszłych użytkowników, a także aktualnych trendów wzorniczych, powstały meble, które podkreślają i celebrują różnorodność – kolekcje: Match oraz Point, które premierę mają w 2022 roku. 

Meble dla nastolatków, czyli młodych dorosłych

Prace nad kolekcją poprzedzone były niezwykle wnikliwymi obserwacjami i analizami badań konkretnej grupy wiekowej. Ze zbioru użytkowników został wyekstrahowany bardzo zdefiniowany przedział wiekowy z cechami psychofizycznymi i specyfiką potrzeb i oczekiwań. Już nie dzieci, jeszcze nie dorośli, pełni bardzo sprzecznych cech i wymagający.

– Zaprojektowane przez nas meble są jedną z niewielu na rynku propozycji, powstałych konkretnie dla nastolatków, a raczej młodych dorosłych. Match nie jest klasyczną kolekcją. To zbiór brył, które nasz nastoletni klient komponuje w zależności od jego potrzeb i wizji. Meble te mogą przyjmować różne funkcje. Są modułowe, o szerokim scenariuszu użytkowym. Tak jak nasz odbiorca podlega dynamicznym zmianom i przeobrażeniom, tak i otaczające go przedmioty podążają za nim. Dlatego zdecydowaliśmy się, by obok pojemnych i bazowych brył z płyty wprowadzić ażurowe i lekkie rozwiązania z giętej rurki pozwalające na łatwe reorganizacje i przemeblowania – opowiadają autorzy projektu Marta i Dawid Grynasz ze Studia Grynasz.

Meble dla dzieci stworzone pod wpływem doświadczeń z pandemii

Point to modułowy system mebli pozwalający na stworzenie indywidualnej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb młodego pokolenia. Na całość koncepcji miał wpływ okres pandemii. Młode osoby spędzały coraz więcej czasu w swoich pokojach. Potrzeba komunikacji przez internet nasiliła się szczególnie wśród nastolatków.

Te wszystkie czynniki wpłynęły znacząco na potrzebę stworzenia miejsca idealnego do komunikacji przez internet. Mającego dobrą akustykę, dającego poczucie intymności, pozwalającego na dostosowanie tej przestrzeni do własnych potrzeb, a taka jest kolekcja mebli Point

- W całym projekcie skupiliśmy się na kilku strefach, które mają dla nastolatków szczególne znaczenie. Jako jedno z najważniejszych miejsc większość przyszłych użytkowników wskazała łóżko. Zaprojektowane przez nas łóżko posiada nowe funkcje, tak aby można było się w nim wygodnie uczyć i korzystać z komputera. Dzięki mniejszym elementom z zestawu mebli możemy sobie stworzyć idealną przestrzeń do spędzania czasu. Nasz projekt łóżka stał się bazą, miejscem przystosowanym do potrzeb nastolatków. Kolejną strefą, na którą zwróciliśmy uwagę to biurko. Staraliśmy się zapewnić maksymalny komfort do korzystania z komputera. Inspiracją dla nas był czas pandemii gdzie zarówno dzieci, jak i nastolatki spędzały masę czasu przy komputerze. Nasz projekt biurka ma zapewnić im spokój i ciszę dzięki wykorzystaniu wygłuszających paneli akustycznych. Całość mebla dzięki wielu elementom pozwalającym na personalizację zapewnia idealną przestrzeń do gry, nauki czy spotkań online. Dodatkowym atutem jest możliwość zamknięcia mebla po skończonej nauce. Dzięki mamy łatwość zachowania porządku w pokoju oraz ta indywidualna przestrzeń nie jest widoczna dla wszystkich – opowiada autorka projektu, Dorota Terlecka z Biura Kreacja.

Analizując potrzeby użytkowników, wzięto pod uwagę specyficzne potrzeby zarówno dziewcząt, jak i chłopców, a także osób o niskim lub wysokim wzroście oraz dzieci z zaburzeniami poznawczymi, na przykład dysleksją. Oferta marki Baza znajdują się też moduły, które pozwolą na skomponowanie rozwiązań do pokoju, w którym zamieszkuje kilkoro dzieci. Wszystkim bryłom przyświeca skupienie na wielofunkcyjności i komforcie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także