×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Urządzamy pokój ucznia. 12 pomysłów dla dzieci w różnym wieku

Urządzamy pokój ucznia. 12 pomysłów dla dzieci w różnym wieku

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
22 lip 2014 13:00

Pokój dla ucznia powinien zapewniać jak najlepsze warunki do nauki, ale też do odpoczynku. Zobaczcie, jak może wyglądać funkcjonalna przestrzeń dziecka w wieku szkolnym.

Podstawowym elementem wyposażenia pokoju ucznia jest wygodne, dobrane do wieku i potrzeb dziecka biurko. Powinno mieć ono optymalną wysokość oraz względnie obszerny blat, który pomieści zeszyt, czy ćwiczenia i rozłożone w trakcie odrabiania lekcji książki. Niemniej parametry te często są uzależnione od wielkości pokoju dziecka, dlatego dobrym rozwiązaniem są meble z rozkładanym blatem. Biurko to nie tylko miejsca nauki, ale i przechowalnia szkolnych akcesoriów dlatego powinno mieć wmontowane szuflady lub być wyposażone w kontener czy  szafki do przechowywania książek czy akcesoriów, które w danym momencie nie muszą znajdować się na blacie.

Przydadzą się też półki zawieszone na ścianie, czy regał na książki ustawiony nieopodal biurka. Dzięki temu akurat niepotrzebne rzeczy nie będą zagracać blatu rozpraszając uwagę dziecka. Pamiętajmy, że wiedza nabyta w ciągu dnia zostaje przyswajana podczas snu. Dlatego też łóżko powinno gwarantować komfortowy sen, który jest podstawą dobrego samopoczucia dziecka.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także