Podłoga w pokoju dziecka - jaką wybrać?

Podłoga w pokoju dziecka - jaką wybrać?

Autor: Anna Usakiewicz
04 wrz 2019 13:38

Wrzesień to doskonały czas na odświeżenie lub remont dziecięcych pokoi. Funkcjonalność, przytulność i komfort użytkowania, zapewni dobrze dobrana podłoga i jej wykończenie.

Zakończył się beztroski czas wakacji dla naszych Milusińskich, wyprawka skompletowana, tornistry spakowane, czas do szkoły. Gdy dzieci wracają do obowiązków, a wrzesień jeszcze ciepły i sprzyja remontom, dobrze wykorzystać taką okazję na odświeżenie dziecięcego pokoju. Powinien zostać urządzony z rozmysłem, aby był jednocześnie funkcjonalny i stanowił przestrzeń do nauki, ale też przytulny, by sprzyjać spotkaniom i zabawie z przyjaciółmi. Idealny wystrój takiego pokoju to pogodzenie gustu rodziców i wyobraźni dziecka, należy pamiętać, że to w końcu jego centrum wszechświata. Aranżację każdego wnętrza, zgodnie ze sztuką, należy zacząć od podłogi.

Podłoga to najważniejszy element wnętrza i wybór na lata, dlatego powinniśmy bardzo uważnie przemyśleć tę kwestię już na samym początku tak, aby jak najlepiej połączyć funkcjonalność, wygląd i komfort użytkowania. Dodatkowo, w pokoju dziecka szczególnie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, wiadomo przecież, że nasze pociechy lubią dokazywać i mają bogatą wyobraźnię
- mówi Beata Mierzejewska-Kula, menedżer kategorii panele i drewno, Sklepy Komfort.

Praktyczne i funkcjonalne naturalne drewno lub panele

Drewniana podłoga jest ponadczasowa, trwała i niezniszczalna. Ociepla wnętrze, zarówno optycznie, jak i w dotyku, stanowi więc bardzo dobrą izolację termiczną. Naturalne drewno ma również właściwości antystatyczne - nie przyciąga kurzu i innych zanieczyszczeń - będzie więc doskonałym wyborem dla alergików. Można ją też idealnie dopasować do każdej aranżacji.

Szereg zalet posiadają panele podłogowe – funkcjonalne, praktyczne, dzięki wysokim klasom użyteczności wytrzymałe i ciepłe, a także łatwe w montażu. Decyzja o wyborze właściwych paneli i klasy ich ścieralności zależy od natężenia ruchu w pomieszczeniu. Wybierając je do pokoju dziecięcego, możemy być pewni, że są zdrowe - laminaty na górze panela są chemicznie obojętne i nieszkodliwe – oraz bardzo trwałe - zachowują pierwotny wygląd przez długie lata, gdyż ich wierzchnia warstwa jest odporna na działanie światła, wgniatanie, drapanie, ścieranie i powstawanie plam.

Miękkie i przytulne wykładziny dywanowe

Jednym z najbardziej popularnych pokryć podłogowych, wśród Klientów sklepów Komfort, są wykładziny dywanowe, dzięki który w przystępny sposób można odświeżyć wnętrza i nadać mu wyrazistego charakteru. Wykładzina dywanowa ułatwia stawianie pierwszych kroków maluchom, i co ważne, zapobiega kontaktowi delikatnej skóry dzieci z zimną i szorstką powierzchnią. Oprócz poczucia ciepła i przytulności w pomieszczeniu dzięki puszystej strukturze, wykładzina zapewnia dzieciom większe bezpieczeństwo podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. W dodatku jest praktyczna, gdyż łatwo ją utrzymać w czystości. W ofercie dostępnych jest wiele modeli wpisujących się w najnowsze trendy. Feeria barw i różnorodne wzornictwo, pozwalają estetycznie, radośnie i modnie zaaranżować pokój, trafiając w gusta dziecka czy nastolatka.

Modny akcent czyli dywan

Jeśli nasz wybór padnie na podłogę drewnianą lub panele podłogowe, dobrze dopełnić wnętrze ciepłym i miękkim dywanem.. Ogromną zaletą dywanów jest gęste runo, odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli zaś dziecko cierpi na alergię, dywan syntetyczny to doskonały wybór.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także