Podłoga w pokoju dziecka. Jaki materiał wybrać?

Podłoga w pokoju dziecka. Jaki materiał wybrać?

Autor: Ewa Kozioł
15 cze 2022 09:50

Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecka? Dobrym rozwiązaniem będą designerskie biopodłogi Pureline. Są one bezpieczne, wytrzymałe oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Naturalna ciekawość, połączona z nieustającą potrzebą wrażeń sprawiają, że dziecko spędza czas aktywnie, stale odkrywając uroki otaczającego świata. Mniejsze dzieci często przebywają na podłodze – leżąc, raczkując czy bawiąc się klockami. Z wiekiem dochodzą bardziej dynamiczne aktywności, jak bieganie, tańczenie, skakanie. Dlatego bardzo ważne jest, by podłoga była przyjemnie ciepła w dotyku, antypoślizgowa i nie wydzielała żadnych szkodliwych substancji. Przykładem takiego rozwiązania są biopodłogi Pureline wykonane z Ecuranu – ekologicznego tworzywa na bazie olejów roślinnych i kredy. 

Miękka, łatwa w czyszczeniu, cicha i elastyczna

– Ekologiczne podłogi Pureline nie zawierają chloru, plastyfikatorów ani rozpuszczalników i są całkowicie bezemisyjne, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane nawet w pokojach małych alergików. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych dywanów i wykładzin dywanowych, będących często siedliskiem kurzu i roztoczy – podkreśla Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.

Miękka powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu, wyjątkowo cicha i elastyczna. Zapewnia to komfort akustyczny w pomieszczeniu oraz bezpieczeństwo – zarówno przy stawianiu pierwszych kroczków, jak i przy szalonych zabawach w gronie rodzeństwa, koleżanek czy kolegów. Istotnym atutem jest też odporność na ślizganie, dzięki czemu ryzyko potknięcia jest ograniczone do minimum. 

Niebanalny design

Przykładem rozwiązania, które idealnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju, są biopodłogi Pureline z kolekcji wineo 1000 Wood XL, obejmującej 12 eleganckich dekorów dębowych w formacie dużej deski z lakierowaną V-fugą. Z kolei biopodłogi wineo 1000 Wood L, z czterostronną fazowaną krawędzią, to idealna propozycja dla miłośników wzorów drewnopodobnych o ponadczasowym charakterze. W przestronnych wnętrzach doskonale sprawdzi się kolekcja wineo 1200 Wood XXL w kształcie okazałych desek lub wineo 1200 w formacie nowoczesnych płytek. 

Ciekawym rozwiązaniem są też wytrzymałe panele winylowe (LVT), produkowane z mieszanki winylu bez plastyfikatorów. W kolekcjach dostępne są dekory drewna, kamienia lub kreatywnej mozaiki oraz zróżnicowane formaty: wąskie lub szerokie deski i małe lub duże płytki. Daje to możliwość tworzenia zindywidualizowanych kompozycji, dopasowanych zarówno do osobowości najmłodszych mieszkańców, jak i całościowego charakteru przestrzeni mieszkalnej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także