Dzieci mają moc, by zmieniać świat. Nowa kolekcje dla dzieci od IKEA!

Dzieci mają moc, by zmieniać świat. Nowa kolekcje dla dzieci od IKEA!

Autor: Ewa Kozioł
20 paź 2022 10:09

Lampa, komplet pościeli, dywan, pluszowe zabawki. Nowa kolekcja Blavingad pełna jest fascynujących skarbów, podobnie jak ocean i dziecięca wyobraźnia. Do wykonania przedmiotów wchodzących w jej skład wykorzystano materiały wytworzone z odpadów plastikowych zebranych do 50 km od linii brzegowej.

Zabawa to lekcja życia

Zabawa kształtuje człowieka. IKEA wie, że dla dzieci jest to kluczowy element rozwoju, podczas którego nawiązują pierwsze relacje, uczą się współpracy i poznają świat. Z panelu IKEA Kids' Advisory Panel 2020 wiadomo, że dzieci są bardzo zainteresowane oceanem. Chcą, aby dorośli wysłuchali ich obaw, ponieważ troska o ocean jest kluczowym elementem dbania o planetę. Kolekcja Blavingad powstała z zamysłem wsparcia dzieci w ich dążeniach do podnoszenia świadomości o zanieczyszczeniu wód, a także zainspirowania ich do dalszego poznawania podwodnego świata i żyjących tam niesamowitych stworzeń.

Z okazji Dnia Dziecka w maju tego roku na Instagramie IKEA został zorganizowany konkurs na ulubionego pluszaka i okazało się, że najwięcej głosów zebrała świnka Knorrig oraz dinozaur/brontosaurus Jattelik. Sądząc po zaangażowaniu, nie tylko dzieci kochają mięciutkie pluszaki. Teraz tuż obok nich pojawią się inni pluszowi przyjaciele – ci z podwodnej krainy! Swój świat pomogą odkryć dzieciom: wielki wieloryb, w którego pysku jest miejsce na piżamę lub skarby, dostojna orka, przyjazny delfin, sędziwy żółw oraz wesoła ośmiornica Blavingad. Spotkać ich można także w innych elementach kolekcji np. na pościeli, czy morskim dywanie zmieniającym podłogę w otwarte morze – podczas zabawy trzeba tylko uważać, by nie wypłynąć na nieznane wody.
Za pomocą mini wędek dzieci mogą oczyścić wodę z odpadów, uważając na morskie stworzenia w grze edukacyjnej lub stworzyć własną łódź podwodną z pomocą zestawu do zabawy z dołączonymi pięcioma postaciami. Członkowie załogi zostali wykonani z materiałów pochodzących z recyklingu z poprzedniej produkcji IKEA.

Wszystkie artykuły IKEA są projektowane zgodnie z zasadami Demokratycznego Wzornictwa, gdzie równocześnie liczą się piękna forma, funkcja, zrównoważony rozwój, jakość i przystępna cena.

W podmorskich głębinach

Po zabawie na lądzie, dzieciom wtulonym w pościel w morskie motywy przyśni się podwodny świat pełen cudów. Dostępnych jest wiele wzorów przedstawiających wodne stworzenia – od malutkich koników morskich po tajemnicze płetwale błękitne. Oprócz klasycznych maskotek nocnym markom zasnąć pomoże LED-owa lampka-ośmiornica. Maluch nie musi bać się ciemności przytulając się do pluszowej ośmiornicy ze świecącą główką, a rodzic może być pewny, że dziecko jest w dobrych rękach… a raczej mackach. Jak wszystkie lampy dziecięce w IKEA, ośmiorniczka przetestowana została według jednych z najsurowszych norm bezpieczeństwa na świecie. Zasypiając pod baldachimem KURA pokrytym wzorem z morskimi stworzeniami, jest szansa, że poczują łagodne kołysanie łódki i delikatną morską bryzę, zanim odpłyną głęboko do krainy snów.

–Wszyscy jesteśmy zależni od czystych i tętniących życiem oceanów. Dlatego nasza praca nad kolekcją Blavingad wydawała się wyjątkowo ważna. Wybierając zwierzęta, na których się skupimy, zaczęłyśmy od przestudiowania ich wyglądu i ekspresji. Wykorzystując następnie szkice zdecydowałyśmy, co nadaje się na wzór, a co na zabawkę pluszową czy nadruk na poduszce. Mamy nadzieję, że te zabawne produkty stworzą wrażenie bycia otoczonym oceanem i wzbudzą ciekawość na temat podwodnego życia – opowiadają o kolekcji projektantki IKEA Sissi Edholm i Lisa Ullenius.

Lepsze życie w domu

Kolekcja Blavingad wpisuje się w szerszą wizję IKEA, zgodnie z którą zabawę traktujemy jako kluczowy element lepszego życia w domu. Od pluszaków i wypełnienia poduszek po dywany i akcesoria do przechowywania, wiele produktów zawiera poliester z recyklingu wytworzony z plastiku, który mógłby trafić do oceanów (OBP), wyłowionego z wody i zebranego na obszarach w odległości do 50 km od linii brzegowej.

Oprócz zabawek w kolekcji znajdziemy zabawny ręcznik z kapturem w kształcie rekina, torby do przechowywania, a nawet lekki plecak, który jest idealny do spakowania rzeczy na wycieczkę na plażę lub do lasu. Wykonany z poliestru z recyklingu, jest wodoodporny i ma kilka kieszeni na duże i małe rzeczy, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Czy są tu jakieś wilki morskie, którym niestraszne podmorskie przygody?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także