PARTNER PORTALU
Pokój nastolatka - jak urządzić?

Pokój nastolatka - jak urządzić?

Autor: Rafał Konopka
06 lip 2016 07:55

Sypialnia, gabinet, garderoba, salonik i plac zabaw - tyle funkcji trzeba zmieścić w pokoju młodego człowieka. Funkcjonalne i estetyczne urządzenie dużego pomieszczenia nie jest problemem, ale małego graniczy już ze sztuką. Na szczęście, producenci podsuwają nam rozwiązania, które ułatwiają to zadanie.

Jednym z nich jest łóżko piętrowe z biurkiem Julien oferowane przez firmę Woood. Składa się ze sporego miejsca do spania, długiego blatu, na którym starczy miejsca nie tylko na książki i zeszyty, ale i na laptop oraz czterech półek na wszystko, co potrzebne do nauki. Zajmie niewielką powierzchnię pokoju i z pewnością go nie zagraci, bo ma ażurową formę i idealne proporcje.

W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się również łóżko Robin tego samego producenta. Ma taką konstrukcję, że w dzień będzie służyć jako wygodna sofa, na której usiądzie nawet czwórka dzieciaków. Taki dwufunkcyjny mebel rozwiąże więc problem przyjmowania gości przez młodego domownika. Jego dodatkowym atutem jest w pojemna szuflada na pościel.

Przy łóżku-sofie świetnie będzie wyglądać skrzynia HK Living i Woood. Dużo rzeczy się w niej zmieści, a jej blat w zależności od potrzeb może być zapasowym siedziskiem albo stolikiem, niezbędnym choćby podczas gier planszowych.

Urządzając większy pokój, nie musimy kierować się oszczędnością miejsca, jako że starczy go na wszystkie meble, z szafą włącznie. Nie kupujmy jednak zbyt masywnego, przytłaczającego wnętrze mebla. Lepiej wybrać taki, który sprawia wrażenie mniejszego i lżejszego, niż jest w rzeczywistości. To kryterium spełnia szafa Store firmy Be Pure o ciekawych drzwiach wyglądających jak fronty szuflad.

A co brać pod uwagę, wybierając biurko? Oczywiście, czy jest funkcjonalne i jak długo posłuży, ale także, czy pasuje do stylu wystroju. W skandynawski znakomicie wpiszą się na przykład modele Max oraz Skye (obydwa produkowane przez Woood), a w romantyczny, tak lubiany przez dziewczynki - Lieve (tej samej firmy).

I w małym, i w dużym pomieszczeniu musimy zadbać o właściwe oświetlenie, szczególnie miejsca pracy. Lampa biurkowa powinna mieć ruchome ramię, tak by dało się przybliżać bądź oddalać strumień światła w zależności od wzrostu dziecka i wielkości blatu. Można ją zastąpić lampą podłogową, która ustawiona przy biurku dobrze je oświetli, przeniesiona zaś w pobliże łóżka posłuży jako lampka nocna albo do czytania przed snem. A jeśli ma ciekawy wygląd, także ozdobi wnętrze. Proponujemy lampy z serii Let It Be firmy Zuiver, wyglądające jakby miały tylko kontury. Ich odpowiednim uzupełnieniem będzie lampa sufitowa Lab od HK Living. Ma równie żartobliwą formę i tak samo na serio potraktowaną funkcję.

Odrobinę humoru do wnętrza wniosą także wieszaczki w kształcie guzika i neonowego krzyżyka (HK Living). Ta zabawna dekoracja ściany będzie zarazem bardzo praktycznym dodatkiem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także