Biały pokój dziecka. 3 świetne pomysły na aranżację!

Biały pokój dziecka. 3 świetne pomysły na aranżację!

Autor: Ewa Kozioł
25 paź 2022 10:57

Klasyczna biel doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i nastolatka. Stanowi idealną bazę do różnych pomysłów aranżacyjnych. Możesz ją połączyć z delikatnymi pastelami, ale też z wyrazistymi kolorami i industrialnych dekoracjami.

1. Biały pokój dziecka z pastelowymi dodatkami

Ściany pomalowane na białoto to doskonałe tło, jeśli planujemy wystrój pokoju dziecka w pastelach. Delikatna szarość, mięta czy róż – każda z barw zaistnieje równie pięknie, subtelnie zaznaczając swoją obecność, bez obaw o kolorystyczny przesyt. Dekoracje w formie pomponów czy tekstylnej girlandy będą harmonijnie współgrać z półprzezroczystymi zasłonami i pastelowymi meblami, nadając wnętrzu lekkości.

Jedynka Perfekcyjna Plus (2).jpg
Jedynka Perfekcyjna Plus (2).jpg
Fot. Jedynka

2. Białe ściany, podłogi i meble w pokój dziecka 

Monochromatyczne połączenie bieli z bielą – na ścianach, meblach i tekstyliach zapewni lekkość we wnętrzu i powiększy optycznie nawet niewielkie pomieszczenia.

W skąpanym w bieli wnętrzu nieinwazyjną nutę kolorytu zapewnią meble z jasnego drewna oraz drobne dekoracje czy zabawki. W takich koncepcjach warto postawić na nieżółknącą biel ścian, jaką daje farba Jedynka Perfekcyjna Plus. Rozwiązanie to uchroni też ściany od nieestetycznego pękania i zapewni efekt matowej, jednolitej powierzchni dzięki powłoce Antyreflex.

Fot. Jedynka

3. Biały pokój dziecka z drewnem

Białe ściany doskonale sprawdzą się także w pokoju dorastającego dziecka, np. jako baza dla wyrazistych barw czy aranżacji inspirowanych stylem industrialnym. Na tle białej ściany jako nietuzinkowe regały wykorzystać można skrzynki z surowego drewna, które żegnającemu się powoli z zabawkami uczniowi dadzą poczucie poważnej dekoracyjnej zmiany w jego małym królestwie.

Jedynka Perfekcyjna Plus.jpg
Jedynka Perfekcyjna Plus.jpg
Fot. Jedynka

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także