PARTNER PORTALU
Ciepłe wnętrze w drewnie. Uniwersalny pomysł na pokój dziecka

Ciepłe wnętrze w drewnie. Uniwersalny pomysł na pokój dziecka

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
01 kwi 2015 12:42

Drewno sprawdzi się w każdym wnętrzu. Zobaczcie jak wykorzystać ten piękny, naturalny materiał w pokoju dziecka.

Aranżacja wnętrza kilkuletniej uczennicy bazuje na walorach drewna. W kolorze tego naturalnego materiału są nie tylko meble, ale też podłoga, dekoracyjne panele na ścianach i suficie, a także ozdobne schody pełniące rolę wystawy.

Przestrzeń nauki zorganizowano w najjaśniejszej części pomieszczenia, czyli tuż przy oknie. Do jej urządzenia wykorzystano meble wykonane na zamówienie. Blat praktycznej zabudowy wykonano z jasnego, naturalnego materiału natomiast fronty z forniru w miodowym kolorze. Ten sam fornir wykorzystano także w formie sufitu podwieszanego oraz na ścianach, tworząc elegancką, ciepłą dekorację wnętrza.

Znacznie lżejszym akcentem w pokoju jest kute łóżko. Ręczne zdobienia oparcia to nie jedyna dziewczęca dekoracja. Efektowną ozdobą jest także lustro zajmujące całą powierzchnie drzwi. Ten element wystroju jest bardzo pomocny w kreowaniu wyglądu młodej kobiety, jak również powiększa optycznie nieduże pomieszczenie.

Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym są schody, prowadzące do szafek w górnej zabudowie. Wyłożone jasnym drewnem stopnie pełnią też rolę wystawy, na której eksponowane są trofea zdobyte przez gospodynię. Aby zapewnić im należytą oprawę, dodatkowo podświetlono je halogenami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także