PARTNER PORTALU
Łazienka dla dziecka. Zobacz piękne wnętrze!

Łazienka dla dziecka. Zobacz piękne wnętrze!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 wrz 2020 12:14

Łazienka w pastelowych kolorach i z ciekawymi dodatkami, została zaprojektowana specjalnie dla córeczki młodych inwestorów. Znajduje się tuż przy pokoju dziecka.

Wanna i prysznic w łazience

Głównym założeniem projektu było zlokalizowanie w łazience zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Inwestor chciał również uniknąć dekorowanych płytek, na które moda szybko przemija, a projektowane wnętrze miało mieć charakter ponadczasowy. W związku z tym, projektantka z Atom Projekty Wnętrz, wykorzystała jednobarwne płytki w różnych odcieniach, a jedynym wyrazistym elementem jest tu podłoga. Taki zabieg sprawił, że pomieszczenie nie jest monotonne. W łatwy sposób można też zmienić wystrój, poprzez wymianę dodatków. W wyborze kolorystyki, wyposażenia oraz dekoracji mieliśmy całkowitą dowolność. Przyszła, mała użytkowniczka łazienki marzyła, żeby było to miejsce kolorowe i bajkowe, a inwestor chciał uniknąć rutyny i szablonowych rozwiązań kolorystycznych – mówi Paulina Szubarczyk, projektantka z Atom Projekty Wnętrz. 

Pastelowa kolorystyka

W łazience królują pastelowe kolory, które są bardzo wdzięczne, ponieważ nie przytłaczają i tak naprawdę nigdy się nie nudzą. W tym projekcie kilka mocniejszych akcentów sprawiło, że przestrzeń nabrała wesołego, dziecięcego charakteru, a kiedy mała właścicielka uzna, że nie jest już dzieckiem, poprzez zmianę dekoracji i lustra będzie można uzyskać zupełnie inny wystrój. Uzupełnieniem kolorystyki wnętrza jest grzejnik w kolorze antracyt od marki Luxrad. Szukaliśmy grzejnika, który będzie miał prosty, lecz nowoczesny wygląd oraz który kolorystycznie wpiszę się w projekt. W tym przypadku grzejnik Scala New sprawdził się idealnie. Kolor antracyt świetnie komponuje się z ciemnymi akcentami w łazience, a forma i wielkość współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia – mówi Paulina Szubarczyk, projektantka. 

Ciekawe rozwiązania

W zaprojektowanej łazience nie zabrakło także ciekawych rozwiązań! Stworzono dodatkową ściankę, która umożliwia zastosowanie drzwi prysznicowych oraz oddziela kabinę do wanny. Tym sposobem uniknięto także pustej przestrzeni. Miejsce pod skosem zagospodarowane zostało szafkami podwieszanymi, które stworzyły przestrzeń do przechowywania, a wisząca konstrukcja sprawiła, że całość wygląda lekko i ciekawie.

Autorzy projektu: biuro projektowe Atom Projekty Wnętrz

Zdjęcia: biuro projektowe Atom Projekty Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także