PARTNER PORTALU
Małe ZOO

Małe ZOO

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 wrz 2009 09:54

Wielu rodziców zna bajkę o Lucy i małym ZOO: kiedy dziewczynka zasypia, zwierzęta w jej pokoju ożywają i opowiadają o swoich przygodach. Taki egzotyczny sen mógłby się przyśnić mieszkance prezentowanej sypialni i łazienki.

Dziecięca łazienka i sypialnia, usytuowane vis-à-vis, stanowią magiczną enklawę w dwukondygnacyjnym domu. Ich oddzielenie od pozostałej części poddasza sygnalizują trzy schodki, widoczne na korytarzu. Oprócz pomieszczeń służących córeczce właścicieli, na poddaszu znalazł się też pokój gościnny oraz sypialnia, salon kąpielowy i garderoba rodziców. Wystrój i rozkład wnętrz wiele mówi o ich użytkownikach: to nowoczesny dom, którego mieszkańcy cenią sobie komfort na najwyższym poziomie. Także komfort intymności, stąd dbałość architekta, by obok pomieszczeń sprzyjających rodzinnej integracji znalazły się miejsca, gdzie można się odciąć od reszty świata.

Pokój i łazienka dziecka stanowią jednolitą stylistycznie, a nawet, rzec można, tematycznie całość, której motyw przewodni to afrykańskie safari, skrojone na miarę dziecięcej wyobraźni. Ścianę przy łóżku zdobią, wykonane przez warszawską plastyczkę, portrety zwierząt, aranżacja okna to rodzaj liściastej markizy, nawet na nocnej lampie przysiadł kolorowy motyl. Afrykański klimat łazienki to nie tylko figurki żyraf na półce, ale przede wszystkim płytki firmy Fap Ceramiche (kolekcja „Vision”). Zarówno kolory (żółć, beż, złamana zieleń, brąz), jak i ich pasiasty układ, przywodzą na myśl spaloną słońcem trawę, poprzetykaną gdzieniegdzie plamami piasku. Przy odrobinie wyobraźni można się poczuć tak, jakbyśmy przechodząc dzielący oba wnętrza korytarz, przekraczali granicę między strefą buszu (zieleń sypialni) i sawanny.

Łazienkowe meble (szafka pod umywalką i niewielki, bardzo praktyczny „słupek” obok niej) wykonane są z jasnego klonowego drewna, stanowiącego idealne dopełnienie płytek. Wszystkie elementy łazienkowej aranżacji zostały przez projektanta potraktowane bardzo serio – nie ma tu nic stricte dziecięcego, infantylnego. Wystarczy usunąć z półek lalki i postawić na nich kosmetyki, żeby wnętrze – z łazienki małej dziewczynki – przekształciło się w salonik kąpielowy dorastającej damy. Na uwagę zasługują też urządzenia sanitarne o charakterystycznych, prostokątnych kształtach – wszystkie pochodzą z oferty firmy Roca. Ich oryginalne formy są jeszcze bardziej wyeksponowane dzięki zastosowaniu w całej łazience podtynkowego systemu spłukiwania i ukryciu w ścianach instalacji wodnej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także