×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Mały pokój dla dziewczynki. Prosty sposób na wnętrze

Mały pokój dla dziewczynki. Prosty sposób na wnętrze

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
25 marz 2015 12:49

Niewielki pokój na poddaszu to miejsce radosnej zabawy, owocnej nauki i spokojnego wypoczynku. Jednym słowem - dopasowane do potrzeb kilkuletniej dziewczynki.

Przestrzeń ograniczoną spadzistym dachem z powodzeniem można wykorzystać do tego, by urządzić w niej pokój malucha. Pod skosami umieszczono bowiem niewielkie mebelki, wykorzystując tę mało praktyczną przestrzeń.

Po jednej stronie pomieszczenia ustawiono piękne, kute łóżko z wiklinowym koszem na pościel. Pod przeciwległym skosem ustawiono natomiast szerokie biurko oraz dwa krzesła w stylu retro. Taką lokalizację stref funkcjonalnych zdeterminowało okno dachowe. Dzięki temu, że ustawiono przy nim biurko, w ciągu dnia blat jest optymalnie oświetlony promieniami słońca, zapewniając optymalne warunki do odrabiania lekcji.

Usytuowanie mebli przy ścianach pozwoliło uzyskać wolną przestrzeń w centrum wnętrza, która na co dzień wykorzystywana jest jako plac zabaw. Granice przestrzeni rozrywki wyznacza jasny dywan ułożony na parkiecie z ciemnego drewna. Chroni on dziecko przed zimnem bijącym od podłogi, jak również rozjaśnia przestrzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także