PARTNER PORTALU
Mugolom wstęp wzbroniony

Mugolom wstęp wzbroniony

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Zaklęcie „Lumos” zapala światełko na końcu różdżki. „Depulso” - to czar służący odpychaniu przedmiotów. „Rictusempra” powoduje napad śmiechu i dobry nastrój, a „Expecto patronum” przywołuje opiekuńczego ducha. Pokój siedmioletniego Karola jest wypełniony czarami...

Czy można mieć jakiekolwiek wątpliwości, kto jest idolem młodego mieszkańca? Na pewno nie. Harry Potter, bohater książek Joanne K. Rowling, to dla niego niekwestionowany numer jeden. Nic więc dziwnego, że Karol wymyślił sobie pokój, którego wygląd pod każdym względem nawiązywałby do postaci i przygód ulubionego czarodzieja. Co prawda na początku arch. Anna Superniok próbowała przekonać siedmiolatka do bardziej uniwersalnego wystroju, ale chłopiec był tak uparty i zdecydowany, że projektantka postanowiła spełnić jego marzenie. Ponieważ sama nie czytała książek o Harry'm Potterze, jej najważniejszym doradcą i konsultantem podczas tworzenia aranżacji pokoju, został młody lokator.

Wnętrze powstało w wyniku połączenia dwóch wcześniej istniejących pokoi, co stworzyło całkiem sporą, idealną przestrzeń dla dorastającego chłopca. Dzięki temu można było wyodrębnić w niej kilka różnych stref. Strefę pracy, z ustawionym pod oknem długim biurkiem, komputerem i obrotowym fotelikiem. Strefę wypoczynku, z wygodnym łóżkiem, wyposażonym na dole w wysuwaną, pojemną szufladę. Jest też część telewizyjna i kilka miejsc do zabawy, z rozsądnie rozplanowaną, dużą ilością praktycznych szafek na chłopięce zabawki i szpargały. Przy wejściu do pokoju znalazło się także miejsce na wysoką, garderobianą szafę. Całość uzupełniają liczne „czarodziejskie” gadżety, zbierane od dawna przez chłopca.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także