Najmłodsi eksperci od designu mają głos! Tylko na 4 Design Days!

Najmłodsi eksperci od designu mają głos! Tylko na 4 Design Days!

Autor: Justyna Łotowska
18 sty 2023 14:17

Architektura i design oczami dzieci, warsztaty rękodzielnicze, kącik konstruktora, składanie modeli origami, plecenie makram czy dyskusje z gwiazdami telewizji. Podczas dni otwartych 4 Design Days na najmłodszych uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana strefa 4 Kids z bogatym programem atrakcji.

Jak spędzić z dziećmi ostatni weekend stycznia? Na 4 Design Days! Organizatorzy święta architektury, designu i nieruchomości szykują wiele atrakcji dla najmłodszych. Tu dzieci rozwiną swoje artystyczne pasje, spotkają się gwiazdami telewizji, ale też będą inspirować projektantów do tworzenia miejskich przestrzeni do spędzania czasu wolnego.

>ZAREJESTRUJ SIĘ i KUP BILET NA DNI OTWARTE 4 DESIGN DAYS - KLIK<

– Strefa dla dzieci to wyjątkowe wydarzenie podczas 4 Design Days. To tutaj najmłodsi mieszkańcy regionu oraz mali entuzjaści wzornictwa będą mogli rozwijać swoje pasje, uczyć się, a przede wszystkim wspaniale bawić pod okiem ekspertów od designu oraz gwiazd telewizji – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 De-sign Days. 

Dyskusja, w której ekspertami od designu będą dzieci!

Co w programie? Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka Dzień Dobry TVN, prowadząca program „Nieoczywiste miejsca” w HGTV oraz Piotr Wojtasik, dziennikarz, Dzień dobry TVN zaproszą dzieci do dyskusji pod hasłem: „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!” .

Wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie, o jakich placach zabaw i przestrzeniach do spędzania czasu wolnego marzą najmłodsi. 

–Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym wydarzeniu. Narysujcie place zabaw marzeń, weźcie rysunki ze sobą na 4 Design Days 2023 – mówi Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Rękodzieło i sztuka w rękach młodych artystów

Przez całe dwa dni w MCK będą odbywać się warsztaty dla dzieci. W programie warsztatów m.in. malowanie twarzy i brokatowych tatuaży – każde dziecko będzie mogło wybrać interesujący je wzór i kolor.

Malowanie bawełnianych toreb i kamieni będzie z kolei okazją do tworzenia sztuki użytkowej, ale również pokazania sposobów na wyrażenie swojej osobowości. Warsztaty, prowadzone przez Tajemniczy Kuferek, odbywać się będą przez dwa dni, a ich częścią będzie kącik konstruktora, gdzie dzieci będą miały możliwość tworzenia budowli z klocków.

Zajęcia z tworzenia origami, prowadzone przez Patrycję Tarasek, to nie tylko próba zręczności dla najmłodszych, ale również możliwość poznania tradycyjnej, chińskiej sztuki składania papieru.

Warsztaty rękodzielnicze przygotowane i realizowane przez Pracownię Guzik staną się z kolei doskonałą przestrzenią kreatywnego myślenia.

Ramki na zdjęcia „malowane wyobraźnią”, pracownia sznurka – makramowa makatka i lampion pachnący lasem będą motywami przewodnimi spotkania. Najmłodsi będą mieli możliwość wcielenia się w rolę artystów i całkowitego oddania się procesowi twórczemu.

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Podczas 4 Design Days atrakcje będą czekać nie tylko na dzieci, ale również na ich rodziców, którzy będą mogli zobaczyć m.in. wystawy produktów półfinalistów i finalistów konkursu Dobry Design 2023 i zwycięskich prac konkursu fotograficznego „Miasto – czy idziemy w dobrą stronę?”.

Odwiedzających z pewnością zainteresują stoiska projektantów i firm, prezentujące najciekawsze elementy polskiego designu i architektury.

Ciekawym punktem programu będą też Targi Jedyne w Swoim Rodzaju – prezentujące rękodzieło, utalentowanych twórców i niespotykany design oraz C-art Days, czyli przestrzeń dla młodych, debiutujących artystów.

Na 4 Design Plants będzie można znaleźć punkt wymiany roślin oraz wziąć udział w warsztatach o roślinach domowych dla opornych.

Podczas warsztatów i konsultacji uczestnicy będą mieli możliwość uzyskać praktyczne porady, wprost od ekspertów, odnośnie do aranżacji swojego mieszkania, zaprojektować wspólnie miasto przyszłości, stworzyć naszyjniki z koszulek i własne woskowijki oraz wziąć udział w wielu innych interesujących aktywnościach.

Zgłoszenia dzieci chętnych do udziału w dyskusji „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!” przyjmowane są do 25 stycznia 2023 r. pod adresem 4KIDS@ptwp.pl.

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2023 roku odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.  

Zapraszamy na stronę: https://www.4dd.pl/2023/pl/

Facebook: facebook.com/4DesignDays   

Instagram: instagram.com/4designdays

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także