
Pokój dziecka. Najpiękniejsze realizacje, dużo zdjęć
Pokój dla dziecka powinien pobudzać wyobraźnię i stwarzać pole do nieskrępowanej zabawy. Przede wszystkim jednak musi być funkcjonalny.

Dzieci w swoich pokojach spędzają większość wolnego czasu: bawią się, uczą, odpoczywają. Chcemy zatem - jako rodzice - urządzić te pomieszczenia tak, aby przebywanie w nich sprawiało im przyjemność i pomagało efektywnie wypocząć, a jednocześnie motywowało do kreatywnego myślenia i aktywności. Warto zatem wyposażyć pokój dziecka zgodnie z jego upodobaniami.
Kraina marzeń
W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć pozytywnej energii. Najlepiej postawić więc na świeże kolory, które wniosą do wnętrza optymizm i witalność. Aranżację dopełni ustawione w pokoju tipi, które będzie stanowić oryginalną, a przy tym wielofunkcyjną dekorację pokoju. Za dnia może służyć do radosnej zabawy w Indian, a wieczorem jako miejsce wyciszenia i odpoczynku.
Dziecięce królestwo nie zawsze musi jednak kipieć feerią barw. W pokoju dziewczynki świetnie sprawdzą się kolory subtelne, które zbudują łagodny, harmonijny klimat. Wnętrzu w odcieniu złamanej bieli uroku dodadzą białe meble oraz miękkie dodatki w kolorze pastelowego różu.
Pokój ucznia
Projektowanie pokoju ucznia najlepiej zacząć od wydzielenia trzech kluczowych stref: do nauki, snu oraz relaksu/rozrywki. Taki układ pomieszczenia wpłynie na jego efektywniejsze użytkowanie. Pamiętajmy jednak, że poszczególne barwy muszą ze sobą współgrać, by cały wystrój był spójny i harmonijny. Postaw na użyteczność i wygodę. Wybierz meble, które ułatwią segregację i przechowywanie rzeczy należących do dziecka – ubrań, butów, książek, a w przypadku najmłodszych – także zabawek. Zwróć szczególną uwagę na dobór odpowiedniego biurka. Powinno być przede wszystkim stabilne oraz dostosowane do wzrostu ucznia. Niezbędnym uzupełnieniem dla niego będzie komfortowy fotel albo krzesło. Funkcjonalnymi elementami, które jednocześnie mogą stanowić ciekawe dekoracje są tablice korkowe lub magnetyczne, półki ścienne, biblioteczki oraz lampy. Te ostatnie muszą gwarantować bardzo dobre oświetlenie, niezmiernie istotne zarówno podczas pracy, jak i zabawy.
Kolorowy zawrót głowy
Baw się kolorami i dodatkami. W pokoju dziecka z powodzeniem można zastosować pastele, ale warto również pokusić się o intensywniejszy akcent. Żółta barwa wniesie do wnętrza radość i motywację, kolor pomarańczowy pobudzi intelekt, a zieleń będzie sprzyjała skupieniu i wypoczynkowi. Dobierając paletę barw postaraj się odnaleźć złoty środek, bowiem zbyt duże urozmaicenie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i powodować uczucie dezorientacji czy przytłoczenia. Dekoracje możesz stworzyć razem z dzieckiem, bądź kupić gotowe ozdoby. Świetnie, jeśli obok ładnego wyglądu, będą je wyróżniały także walory edukacyjne (np. mapa, globus, tablica pierwiastków, naklejki ścienne ze słowami w obcym języku).