PARTNER PORTALU
Pokój dziecka. Tak urządzisz go z architektem

Pokój dziecka. Tak urządzisz go z architektem

Autor: Anna Sołomiewicz
23 paź 2016 15:59

Urządzanie pokoju dziecka jest jak niesamowita podróż do krainy fantazji. Tutaj możemy pozwolić sobie na żywe kolory i fikuśne dekoracje.

Urządzając pokój dziecka mamy do dyspozycji wiele ciekawych rozwiązań, na które raczej nie zdecydowalibyśmy się w innych pomieszczeniach. Szafki-słupki z górą niczym dach wieży czy półki na ścianie układające się w konary drzewa - te fantazyjne rozwiązania nikogo nie będą dziwić w przestrzeni pokoju dziecka, a jeszcze mogą zrobić furorę!

Pokój dziecka to również duża dowolność kolorystyczna. Róże, błękity, ale także fantazyjne fototapety - wszystko jest tutaj dozwolone. Miejmy jednak na uwadze, że nasza pociecha może w myśl dziecięcej ekspresji malować lub pisać po ścianach. Dlatego też wybierajmy raczej farby zmywalne lub też po prostu nie przywiązujmy się zbytnio do samej ściany. Świetnym rozwiązaniem może być farba-tablicówka, która pozwoli naszym dzieciom swobodnie pisać i rysować po ścianie bez większego uszczerbku na aranżacji wnętrza. 

W pokoju nieco większych dzieci możemy postawić na akcenty tematyczne, nawiązujące do zainteresowań dziecka. Możemy również wybrać akcent edukacyjny - np. ścianę pokryć naklejkami z mapą świata. Pomysłów jest wiele. W naszej galerii prezentujemy niektóre z nich.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także