Pokój nastolatki: postaw na kolor!

Pokój nastolatki: postaw na kolor!

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
02 gru 2014 13:27

Kto powiedział, że kolorowy pokój jest odpowiedni jedynie dla małych dzieci? Pokazujemy, jak urządzić wnętrze dedykowane nastolatce z wykorzystaniem radosnej, żółtej barwy.

W pokoju nastolatki wygospodarowano miejsce do nauki, snu oraz przestrzeń do spotkań z kolegami czy koleżankami. Aby zapewnić dziecku optymalne oświetlenie miejsca pracy, biurko ustawiono przodem do przeszkleń. Biały, minimalistyczny mebel uzupełnia nowoczesne krzesło obrotowe w optymistycznym, żółtym kolorze. Ta sama barwa pojawia się też w pojemnej zabudowie. Żółte półki są nie tylko dekoracyjne, ale także niezwykle pojemne, dzięki czemu można ustawić na nich cały kanon lektur szkolnych: od podstawówki po szkołę średnią.

Ten sam słoneczny kolor pojawia się także w gościnnej strefie pokoju, jako okrągły, nowoczesny puf, pełniący rolę niewielkiego stolika lub siedziska. Wraz z niewielką, jasną kanapą tworzy ona przestrzeń gościnną, w której młoda gospodyni ma warunki do spotkań ze znajomymi. Ciemniejszym elementem w aranżacji pokoju jest jedynie brązowa pościel, zaścielona na białym, nowoczesnym łóżku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także