PARTNER PORTALU
Pokój niemowlaka: tak urządzisz śliczne wnętrze dla chłopca

Pokój niemowlaka: tak urządzisz śliczne wnętrze dla chłopca

Autor: Anna Sołomiewicz
20 cze 2016 15:51

Urządzenie pokoju dla nowo narodzonego malucha spędza sen z powiek przyszłym rodzicom. Zobaczcie, jak zrobiła to autorka bloga lifestylowego i młoda mama.

Wielu rodziców, przygotowując się do urządzania pokoju dziecięcego, w poszukiwaniu inspiracji przegląda magazyny wnętrzarskie. Wnętrza ze zdjęć urządzone są z niezwykłą dbałością o detal i niektórym wydają się niemożliwe do zrealizowania i utrzymania w tak perfekcyjnym stanie. W rzeczywistości wystarczy trzymać się kilku zasad, żeby pokój wyglądał jak z okładki.

Autorka bloga www.qamille.blogspot.com, Kamila Jakóbik, swoją wizję pokoju dziecięcego miała już na długo przed zajściem w ciążę. Zaplanowała dwie wersje kolorystyczne, w zależności od płci dziecka. W obu dominować miało połączenie kolorów mięty i szarości. W wersji dla dziewczynki barwy te zestawione miały być z pudrowym różem. Kiedy okazało się, że na świat przyjdzie chłopiec, zamiast różu do szarości i mięty dołączył błękit.

Kolejnym krokiem ku projektowi wymarzonego pokoju dziecka, był wybór wzorów w wybranej kolorystyce. Jako dominujący wzór wybrano gwiazdki. Znalazły się one na ścianie w postaci modnych naklejek, a także na lampce nocnej z kolekcji Grey Stars od Lamps&Company, poduszkach, czy też ochraniaczu do łóżeczka. Oprócz nich, na niektórych akcesoriach przewijają się chmurki.

Do szarości, mięty i błękitu Pani Kamila wybrała meble w kolorze białym. Łóżeczko nazwą, podobnie jak gwiazdki i chmurki na dodatkach, nawiązuje do zjawisk występujących na niebie – to łóżeczko Moon polskiej marki Pinio. Charakterystyczna sekwencja otworów zastosowana w łóżeczku nadaje pokojowi ciekawy i świeży charakter. Do oryginalnego, nowoczesnego łóżeczka dobrano proste meble – klasyczy fotel, minimalistyczny stolik i półki z Ikea i proste, niskie szafki. Zwieńczeniem projektu jest element personalizacji – utrzymany w kolorach mięty, bieli i szarości napis z imieniem chłopca.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także