PARTNER PORTALU
Pokój ucznia. Czas na remont! Zobacz zdjęcia

Pokój ucznia. Czas na remont! Zobacz zdjęcia

Autor: Urszula Tatur
28 lip 2021 10:53

Czas wyjazdów wakacyjnych i przerwy do nauki to doskonały moment na odświeżenie i przearanżowanie pokoju ucznia. Warto zadbać o taką metamorfozę wnętrza, zwłaszcza jeżeli nasz skarb wyrasta właśnie z dziecięcych zabaw i zmieniają się jego potrzeby.

Pokój uczącego się dziecka - niezależnie od rozmiarów - powinien spełniać różne funkcje - zapewniać miejsce do odpoczynku, nauki i rozrywki. Powinien też tworzyć przyjazny azyl, do którego nastolatek może uciec od świata dorosłych, ale też komfortowo spotkać się z przyjaciółmi czy realizować swoje pasje w poczuciu, że pokój oddaje jego osobowość. Kolorem ścian, który pozwoli swobodnie zrealizować różne pomysły aranżacyjne młodego człowieka, będzie delikatny odcień szarości. Kolor ten dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie i będzie świetnym tłem dla grafik, plakatów czy innych elementów dekoracyjnych świadczących o indywidualnym stylu mieszkańca. W takim wnętrzu warto też pomyśleć o ciepłych dodatkach, na przykład meblach z naturalnego drewna czy zasłonach w ulubionym kolorze dorastającego dziecka, które wprowadzą do pomieszczenia przytulną aurę. 

Zmiana aranżacji pokoju wchodzącej w wiek nastoletni dziewczynki wcale nie musi oznaczać odejścia od ulubionego w dzieciństwie różu. Z łatwością unikniemy wrażenia cukierkowości, jeżeli ścianę pomalowaną we wdzięcznym odcieniu różu zestawimy z nowoczesnymi grafikami i meblami oraz dekoracjami w stylu urban jungle. W ten sposób  powstanie wyjątkowo urocza artystyczna kompozycja łącząca w sobie elementy surowości i delikatności, która będzie doskonale współgrać ze zmienną naturą nastrojów nastolatki, a jednocześnie na co dzień optymistycznie nastrajać do otaczającego świata.

Chcąc puścić wodze kreatywności w pokoju ucznia można postawić na połączenie kilku odcieni na ścianach, tworząc geometryczne, nieregularne wzory. W tej roli świetnie sprawdzi się zestawienie niebieskiej farby z kolorami lawendy i różu. W takim otoczeniu dobór dekoracji przestaje mieć znaczenie, a młody człowiek może w pełni puścić wodze fantazji, nie narażając się na krytykę stylu. Tutaj bowiem nawet bezład staje się ładem, a stanie na głowie nie wydaje się być niczym niezwykłym. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także