Pokój ucznia. Postaw na kreatywność!

Pokój ucznia. Postaw na kreatywność!

Autor: Urszula Tatur
16 wrz 2021 12:27

W kolejnych latach nauki dzieciom przybywa obowiązków, a zachęcenie ich do spędzania czasu nad książką bywa coraz trudniejsze. Niekonwencjonalne zabiegi aranżacyjne w pokoju ucznia mogą pomóc umilić mu czas za biurkiem i otworzyć umysł na wiedzę.

Jak zachęcić zapalonego piłkarza do odrabiania lekcji? Strzałem na miarę Ligi Mistrzów może być zrobienie z biurka bramki, przez co na starcie będzie budzić pozytywne skojarzenia. Proste biurko pomalowana emalią będzie stanowiło wyjątkowo elegancko ramę po naciągnięciu białej siatki. Zwykłe krzesło i pojemnik na przybory odświeżone emalią dodadzą lekkości całej aranżacji, a ściana pomalowana odporną na zabrudzenia farbą, nie zaburzy pierwszoplanowej roli bramki. Dodatkowo, tak przygotowany pokój w przerwach od nauki pozwoli na treningi strzałów do bramki.

Zmysły uczniów skarżących się na monotonię dnia i nudę pobudzą ożywcze barwy wprowadzone do pokoju dziecka np. przez pomalowanie mebli. Stare piętrowe łóżko w nowym, intensywnie żółtym kolorze nada wnętrzu świeżości, a jego mieszkańcom zapewni zastrzyk energii. Szafka w bardziej stonowanym turkusowym odcieniu pozwolili zróżnicować kolorystykę wnętrza, zaś pomalowanie fragmentu ściany czarną farbą tablicową wykreuje przestrzeń podbijającą kolory, którą dzieci będą mogły dekorować według własnych bieżących pomysłów i upodobań.

Sposobem na urozmaicenie pokoju dziewczynki zainteresowanej modą będzie pomalowanie drobnych przedmiotów wyjątkowymi kolorami. Designerski wieszak na biżuterię ozdobiony kolorem będzie się pięknie prezentował na tle pastelowych liliowo-miętowych ścian. Nietuzinkowy charakter wnętrza dodatkowo podkreślą pudełka na drobiazgi udekorowane perłową farbą w delikatnych różach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także