Remont mieszkania: dom dostosowany do potrzeb rodziny z 3 dzieci

Remont mieszkania: dom dostosowany do potrzeb rodziny z 3 dzieci

Autor: Katarzyna Masłowska
17 sty 2018 10:49

Projekt remontu mieszkania na jednym z poznańskich osiedli podyktowany został chęcią przeorganizowania przestrzeni w taki sposób, aby wszyscy domownicy – dwoje dorosłych i trójka dzieci - mogli w niej zarówno przebywać wspólnie, jak i znaleźć miejsce dla siebie.

W tym celu, poszczególne pomieszczenia zmieniły swoich dotychczasowych użytkowników i przeznaczenie. Transformację przeszedł przede wszystkim największy pokój, pełniący do tej pory funkcję miejsca rodzinnych spotkań – ale także gabinetu i placu zabaw – który stał się pokojem dziecięcym.

Strefa rodzinna

Przestrzeń wspólna została zaaranżowana w kuchni z jadalnią oraz poszerzonym korytarzu łączącym wszystkie pomieszczenia, a dwa pozostałe pokoje przeznaczono na sypialnię rodziców i miejsce do pracy umożliwiające odizolowanie się od rodzinnego zgiełku.

Pierwszym krokiem było ujednolicenie podłogi w całym mieszkaniu – dotychczas wyłożonej panelami i płytkami. Jasne jesionowe deski dają poczucie przytulności, są także bardziej przyjazne jako przestrzeń zabawy, której nie sposób ograniczyć, kiedy ma się trójkę dzieci.

Pokój dzieci

Żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju dziewczynek, jedną ze ścian zabudowano trzyosobowym meblołóżkiem, drugą - pojemną szafą (podobna znalazła się w sypialni rodziców).

Projekt meblołóżka zakładał wyodrębnienie trzech stref spania rozlokowanych na różnych poziomach. Każde łóżko z półeczką na książki i lampkę tworzy przytulny kącik zapewniający prywatność we wspólnej przestrzeni. Jednocześnie jest to mebel do przechowywania, pełen skrytek, ukrytych szafek i szuflad, pozwalających schować wszystkie dziecięce skarby.

Zobacz również: 10 wyjątkowych pomysłów na podział wnętrza na strefy

Zdecydowano się również zamienić tradycyjne skrzydło drzwi na przesuwany panel w kolorze mebli z płyty stolarskiej fornirowanej jesionem. Przestrzeń na środku pokoju pozostawiono nieumeblowaną – ma być miejscem realizowania scenariuszy siostrzanych zabaw.

Czytaj także: 15 najpiękniejszych wnętrz 2017 roku!

Projekt: Batory
Biuro projektowe: Atelier Starzak Strebicki
Tekst: Maja Brzozowska-Brywczyńska
Lokalizacja: Poznań, Polska
Rok: 2017
Program Przebudowa mieszkania z lat 70. ubiegłego wieku
Powierzchnia: 84 m2
Zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także