×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Urządzamy pokój małej księżniczki

Urządzamy pokój małej księżniczki

Autor: Anna Sołomiewicz
01 cze 2016 08:01
Aktualizacja: 01 cze 2016 11:45

Urządzając pokój dla małej dziewczynki chcemy aby pociecha czuła się jak księżniczka. Wystarczy kilka prostych zabiegów dekoracyjnych, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Wielu rodziców chce, żeby pokój ich nowo narodzonej córki był jak z bajki. Tak, aby dziewczynka od najmłodszych lat czuła się traktowana jak księżniczka. Znamy kilka sposobów na to, jak urządzić pokój w takim stylu, jednocześnie nie zapominając o dobrym guście.

Wielu kochających rodziców pragnie, żeby dzieciństwo ich pociechy było jak z bajki. To do nich dzisiejszy rynek wysuwa propozycję stworzenia bajkowej przestrzeni w domu – delikatną, pastelową kolorystykę i „księżniczkowe” wzory odnajdziemy u najmodniejszych polskich twórców dodatków do wnętrz dziecięcych.

Jak urządzić pokój małej księżniczki w dobrym guście? Przede wszystkim warto postawić na jeden, powtarzający się motyw, żeby aranżacja była spójna. Kolorów może być wiele, o ile są delikatne i stonowane. Jeśli decydujemy, że dominującym kolorem będzie róż, wybierzmy kilka pastelowych odcieni tego koloru, zamiast jednego jaskrawego.

Kupując tekstylia warto zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane, gwarantuje to dłuższe życie akcesoriów i ich lepszy wygląd w trakcie codziennego użytkowania- rzeczy wykonane ze słabej jakości materiałów szybko robią się brzydkie, tracą kolor po praniu lub mechacą się. Unikajmy też plastiku- zamiast plastikowych lampek postawmy na drewniane. Wybierając kosz na zabawki, zdecydujmy się na wiklinowy, zamiast nieestetycznego worka lub plastikowego pudła.

Mądrze rozpieszczający rodzic nie musi się obawiać, że traktując córkę jak księżniczkę wychowa rozkapryszoną gwiazdę. Dla takich rodziców Lamps&Company stworzyło kolekcję dodatków do pokoju dla niemowląt i małych dzieci o nazwie „Princess”, całą w kolorowe kokardki i korony. Urządzając dziewczynce pokój w taki sposób pokazujemy jej, że jest dla nas kimś ważnym. Każda mała dziewczynka zasługuje na to, żeby czuć się księżniczką.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także