Elegancki salon. 6 projektów w różnym stylu. 12 pięknych zdjęć!

Elegancki salon. 6 projektów w różnym stylu. 12 pięknych zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
25 lis 2022 12:49

Jak urządzić elegancki salon? Co sprawdzi się na ścianach? Jakie meble wybrać? Odpowiedź znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz piękne, eleganckie salonu urządzone w stylu nowoczesnym i klasycznym.

  • Elegancki salon z niebieską kanapą i jasnymi sztukateriami.
  • Elegancki salon w ciepłej brązowo-złotej kolorystyce.
  • Elegancki salon w klasycznym stylu.
  • Elegancki salon z kominkiem w jasnych kolorach.
  • Elegancki salon z regałem na książki i szarą sofą.

1. Elegancki salon z niebieską kanapą i jasnymi sztukateriami

Elegancki salon urządzony jest w stylu klasycznym, do którego zgrabnie dodano elementy o bardziej nowoczesnym charakterze. Dominują tu jasne, ciepłe kolory. Bazę aranżacji stanowi drewniana podłoga i ściany w beżowym kolorze – jedną zdobi stylowa sztukateria, drugą zaś dekoracyjna, aczkolwiek spokojna tapeta, również w tonacji beżu. Salon rewelacyjnie ożywia natomiast niebieska kanapa i fotel w stylu chesterfield. Są one mocnym elementem we wnętrzu ze względu na swoją formę, jak i kolor. 

– Punktem wyjścia do wyboru niebieskiego był kolor sukienki z obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, który towarzyszy właścicielom od zawsze. Mimo klasycznego charakteru sof, krzeseł, sztukaterii ten kolor dodaje dynamiki, nowoczesności, ale również optymizmu i radości – podkreśla Beata Ignasiak.

W strefie wypoczynkowej znajduje się także stół, pełniący rolę jadalnię. Nie zmieścił się on w kuchni, z racji swoich gabarytów. Musi on bowiem, ze względu na dużą rodzinę, rozkładać się aż do trzech metrów. 

Zdjęcie: Grupa Deix

Projekt wnętrza:  Beata Ignasiak, autorska pracownia Ignasiak Interiors, www.ignasiakinteriors.com

Opis całego mieszkania: Piękne mieszkanie o powierzchni 60 mkw. Klasyczne wnętrze zachwyca!

2. Elegancki salon w ciepłej brązowo-złotej kolorystyce

Salon urządzony jest w ciepłej brązowo-złotej kolorystyce. Nie brakuje w nim jednak odważnych akcentów w postaci wzorzystych kamieni. To właśnie różne rodzaje kamienia nadają niepowtarzalny charakter wnętrzu. – Inwestorzy marzyli o wnętrzu wykończonym tylko naturalnymi materiałami. Dlatego postawiłam na kamień, drewnianą podłogę i forniry oraz okleinę łupkową i tkaninowe tapety. Żadna ściana nie jest w salonie malowana. Miałam też dużą swobodę w doborze materiałów, ponieważ właściciele nie obawiali się odważnych wzorów – mówi projektantka. 

Ścianę za telewizorem zdobi więc nieobrobiony trawertyn z otworami. Kamień jest podświetlany od tyłu, aby uwypuklić jego piękną, naturalną strukturę. Pozostałe ściany pokryte zostały okleiną łupkową Ozdobą salonu jest także podwieszany kominek.

Zdjęcie: Karol Kleszyk

Projekt wnętrza: Dorota Kwiecień, Gabriela Gajek Zakolska, Pracownia PIM Concept, www.pimconcept.com

Czytaj więcej: Świetnie urządzone mieszkanie w Krakowie. Przytulne i eleganckie. Zobacz zdjęcia!

3. Elegancki salon w klasycznym stylu 

Salon stanowi otwartą przestrzeń połączoną z kuchnią oraz ze strefą wejścia. Dominuje jasna, spokojna kolorystka. Króluje biel połączona z beżami, z dodatkiem błękitu gołębiego. Charakteru dodają aranżacji delikatne czarne akcenty. Architekt umiejętnie połączyła w salonie elementy nowojorskiej klasyki z meblami i przedmiotami, będącymi rodzinną pamiątką. Jest przytulnie, ale z klasą. Niektóre meble otrzymały nowe życie, stając się piękną dekoracją opowiadającą historię sprzed lat. 

Zdjęcie: Andrzej Czechowicz, Foto Studio Wrzosy

Projekt wnętrza: Marta Piórkowska-Paluch, Architektura wnętrz, www.piorkowskapaluch.pl

Opis całego projektu: Eleganckie wnętrze w klasycznym stylu. Tak pięknie urządzono 65 metrów!

4. Elegancki salon z kominkiem w jasnych kolorach

Salon łączy klasykę z nowoczesnością. Znajdziemy tu oryginalny design, wyjątkowe detale i zachwycające rozwiązania. W strefie wypoczynkowej można odpocząć przy kominku i dobrym filmie. Znajdują się tu sofy marki B&B Italia i stoliki Porada, nad którymi piękne prezentują się lampy Kaia Lighting. Zabudowa kominka zaprojektowana została ze żłobionego kamienia Sahara Noir, orzechowego forniru i mosiężnych płaskowników. W salonie na szczególną uwagę zasługuje tkany na zamówienie w Nepalu jedwabny dywan luksusowej marki Jan Kath. 

Zdjęcie:  Tom Kurek

Projekt wnętrza: JT Grupa Architekci, www.jtgrupa.pl

O tym mieszkaniu pisaliśmy tu: Piękne wnętrze w klasycznym stylu. Zachwyca elegancją i przytulnością!

5. Elegancki salon z regałem na książki i szarą sofą

W salonie połączonym z kuchnią uwagę zwraca elegancki, prosty dębowy regał, który wizualnie porządkuje feerię kolorów okładek. – Dobrze, gdy książki są pod ręką, w salonie, bo to sprzyja korzystaniu z nich. Inaczej niż gdy stoją zamknięte w oszklonych szafach np. w gabinecie – mówi projektant. Znacznie mniej rygorystyczna jest kanapa. To model modułowy, można więc ją rozłożyć, by np. zamienić sofę w dwa fotele. I to nie tylko na etapie zakupu. Konstrukcja mebla pozwala w prosty sposób dopasowywać go na bieżąco do doraźnych potrzeb użytkowników. Wyposażenia strefy wypoczynku dopełniają dwa wygodne, ale lekkie fotele i niski stolik kawowy. Wieczorami całość oświetlają nowocześnie klasyczne lampy z motywem plis.

Zdjęcie: Jacek Tryc

Projekt wnętrza: Jacek Tryc, www.tryc.pl

Opis całego projektu: Miejsce na książki w salonie, drewno w kuchni. Piękne mieszkanie!

6. Elegancki salon w nowoczesnym stylu

Salon połączony jest z jadalnią oraz kuchnią. Bazę kolorystyczną otwartej strefy dziennej tworzą szarości, brązy i czerń, ożywione wstawkami z mosiądzu oraz akcentami butelkowej zieleni. Wnętrze jest reprezentacyjne i eleganckie, ale przede wszystkim komfortowe, podnoszący jakość codziennego życia.

Z uwagi na dużą przestrzeń i dobre doświetlenie, rozjaśnianie czy optyczne powiększanie salonu nie stanowiło priorytetu. Miało być raczej nastrojowo i tajemniczo. W tym celu wprowadzono tu  klimatyczne oświetlenie, m.in. w postaci ukrytych taśm LED oraz lamp designerskich marek (np. Vibii – lampa nad stołem w jadalni). W salonie największe wrażenie robi czarny, stalowy regał RTV o długości 6 metrów. 

Zdjęcie: Nate Cook

Projekt wnętrza: Karolina Krawczyk, Kinga Klietz-Łęska i Tymek Łęski, Kando Architects, www.kando.studio

Więcej tu: Elegancki salon, nowoczesna kuchnia. Rodzinne mieszkanie w Warszawie. Piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także