
Mały salon. 10 mieszkań do 40 metrów. 20 zdjęć salonów w bloku!
Jak urządzić mały salon, aby był piękny i wygodny? Zobacz 10 wyjątkowych projektów mieszkań do 40 m². W każdym z nich salon jest mały, ale bardzo ciekawie urządzony.

- 36-metrowe mieszkanie. Szara kanapa i grafiki na ścianie w małym salonie.
- Dwupokojowe mieszkanie. Mały salon połączony z kuchnią.
- 38-metrowe mieszkanie. Szara kanapa i tapeta na ścianie w małym salonie.
- 40-metrowe mieszkanie. Ceglana czerwień na ścianie w małym salonie.
- 35-metrowa kawalerka. Naturalne kolory w eleganckim, małym salonie.
1. 36-metrowe mieszkanie. Szara kanapa i grafiki na ścianie w małym salonie

Salom znajduje się w bardzo małym, bo zaledwie 36-metrowym mieszkaniu. Połączony jest z jadalnią oraz z kuchnią. Aranżacja otwartej strefy dziennej jest bardzo spójna. Naprzeciwko rozkładanej, narożnej sofy postawiono ściankę z telewizorem pokrytą fornirem. By optycznie nie dzielić niewielkiej przestrzeni, dolne fronty kuchenne są kontynuacją fornirowanej ściany. Strefę wypoczynku zdobią grafiki Magdaleny Pankiewicz. Doskonale prezentują się na neutralnych, białych ścianach.
Kluczowym fragmentem wystroju salonu jest okrągły, biały stół (Ikea), który został zestawiony z klasykami designu – pastelowymi krzesłami od Vitry oraz prostą lampą z okrągłymi abażurami ze szkła. Ważnym dekoracyjnym elementem jest wielobarwny, ręcznie tkany dywan od Elevaar Studio.
Więcej o tym projekcie tego małego mieszkania przeczytasz tutaj: Bardzo małe mieszkanie w bloku. Piękne wnętrze urządzone za nieduże pieniądze
2. Dwupokojowe mieszkanie. Mały salon połączony z kuchnią

Tapicerowana dziupla buduje charakter całego salonu i jest piękną biblioteczką. A jednak szystko zaczęło się od projektu kuchni, bo tu właściciele lubią spędzać dużo czasu. Otwarty salon był więc naturalnym wynikiem takiego układu. Inspiracją do jej urządzenia był kolor morza i przeglądającego się w nim nieba. Stąd z jednej strony spotkamy tu chłodne biele i szarości oraz zgaszone błękity, które przywołują na myśl surowy klimat Skandynawii, z drugiej – słoneczne granaty, przywodzące śródziemnomorskie ciepło południowej Europy.
O tym mieszkaniu przeczytasz tutaj: Projekt "Z widokiem na stocznię". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty
3. 38-metrowe mieszkanie. Szara kanapa i tapeta na ścianie w małym salonie

To małe mieszkanie ma zaledwie 38 metrów kwadratowych. Aranżacja salonu oparta jest na biało-czarnej, geometrycznej koncepcji, z platoniczną miłością słynnego Pierro Fornasetti do pięknej Liny Cavalieri - w tle. Idąc w zgodzie z teorią "Think outside the box", zostały tu zgrabnie zestawione nieoczywiste połączenia stylistyczne. I tak, klasyczna zdobna sztukateria ścienna czy frezowane lakierowane drzwi współgrają z loftowymi elementami regałów, loftowym systemem drzwi przesuwnych, industrialnym oświetleniem czy celowo zaznaczonymi czarnymi rurami CO.
Więcej o tym mieszkaniu w naszym artykule: Małe mieszkanie: tak pięknie urządzono 38 metrów. Zobacz zdjęcia!
4. 40-metrowe mieszkanie. Ceglana czerwień na ścianie w małym salonie

Niewielkie, 40-metrowe mieszkanie znajduje się w dawnej fabryce tytoniu w Łodzi. Salon zaprojektowany jest minimalistycznie i nowocześnie. Znajdują się tu echa dawnego industrialnego klimatu, ale nie wysuwają się one na pierwszy plan.
Kolorystyczną wizytówką salonu jest nasycona, “ceglana” czerwień, nawiązująca nieco do historii miejsca. Industrialne echa można także odnaleźć w oprawach lamp na suficie oraz elementach wykonanych ze zbrojonego szkła i stali.
O tym mieszkaniu przeczytasz tutaj: Nowoczesne wnętrze w dawnej fabryce w Łodzi. Tak urządzono 40 mkw. Zobacz zdjęcia!
5. 35-metrowa kawalerka. Naturalne kolory w eleganckim, małym salonie

Salon znajduje się w niewielkim mieszkaniu w historycznej kamienicy na warszawskim Środmieściu. Nir brakuje w nim pięknych kolorów, ciekawych rozwiązań i nawiązań do przedwojennego modernizmu. Od właścicielki wyszła propozycja sięgnięcia po ciepłe, naturalne kolory, a projektanci przekuli pomysł w bogatą paletę pomarańczów, różów i bordo z graficznym duetem czerni oraz bieli.
– To był trafny kierunek, bo dzięki oknom wychodzącym na południe w środku dnia jest tu piękne światło, które staje się dodatkowym elementem wnętrza i zmienia nasycenie barw – podkreśla projektantka.
Więcej o tym mieszkaniu tutaj: 35-metrowa kawalerka w Warszawie. Styl lat 20. i te kolory!
6. 40-metrowe mieszkanie. Kanapa w niebieskim kolorze w małym salonie

40-metrowe mieszkanie jest nowoczesne, ale spójne i przytulne. Harmonijne połączenia to nie wynik przypadku. I chociaż każdy z elementów reprezentuje osobny styl oraz unikalny kod, całość tworzy spójny obraz – rozmyślny efekt pracy inżyniera-artysty. Eklektyzm w nowoczesnym wydaniu przejawia się w zespoleniu form, barw i materiałów. Symetrię pionowych linii przełamuje wzór jodły, a swobodnie biegnące użyłkowanie płytek z motywem marmuru nadaje lekkość geometrii zabudowy.
Kompozycja barw też nie jest oczywista. Pudrowe beże, szarości i morska zieleń z palety malarskiej trafiły wprost na fronty, ściany i dodatki. Główną postacią planu jest mosiądz, bez którego obraz ten nie byłby kompletny. Z pozycji drugoplanowej awansuje do roli tytułowego bohatera.
To mieszkanie 40 metrów pokazywaliśmy tutaj: To mieszkanie w Warszawie ma tylko 40 metrów. Piękne fronty w jodełkę, ukryte drzwi i mosiężne detale!
7. Dwupokojowe mieszkanie w bloku. Mały salon z kuchnią i jadalnią

Strefę dzienną zaprojektowano jako otwartą przestrzeń łączącą salon, jadalnię oraz kuchnię. Jednym z najciekawszych elementów w strefie dziennej jest wyspa wykonana ze stali polerowanej, dzięki czemu dość pokaźna bryła, mieszcząca wszystkie funkcje kuchenne, znika odbijając światło i przestrzeń salonu. W salonie uwagę przyciąga regał inspirowany twórczością Pieta Modriana. Mebel ten, dzięki zamykanym i otwieranym modułom, porządkuje niezbędne w każdym mieszkaniu książki oraz drobiazgi. Wszystkie drzwi we wnętrzu wykonano w systemie przesuwnym, aby nie tracić cennych centymetrów i harmonijnie łączyć z sobą przestrzeń.
To mieszkanie zobaczysz tutaj: Małe mieszkanie na gdańskim osiedlu
8. 38-metrowe mieszkanie w kamienicy. Szare kolory w małm salonie

38-metrowe mieszkanie znajduje się w odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku w okolicy Pragi Północ. Dominującą w aranżacji salonu neutralną szarość ożywiają żółte tony w postaci dywanu, poduszek i grafik na ścianie. Taki duet wygląda bardzo nowocześnie. Aby ocieplić chłodną paletę barw i dodać wnętrzu nieco ciepła i przytulności, w części dziennej i sypialni zdecydowano się na dębową podłogę. Szafka RTV z ozdobnym frezowaniem powstała na specjalne zamówienie, jako autorski projekt pracowni Decoroom.
Całe wnętrze do zobaczenia tutaj: Małe mieszkanie na warszawskiej Pradze. Zobacz jak urządzono 38 mkw
9. 40-metrowe mieszkanie w Warszawie. Szara kanapa i białe ściany w małym salonie

Mieszkanie o powierzchni 40 metrów kwadratowych jest bardzo wygodne, jasne i przytulne. Architekci zadbali o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, dzięki czemu nie brakuje tu miejsca na przechowywanie. Oferuje je pojemna zabudowa w salonie.
Wnętrze jest jednak nie tylko funkcjonalne, ale i jasne, przytulne i efektownie urządzone. Klasyka spotyka się tu z nowoczesnością, tworząc zaskakujące i niezwykle ciekawe połączenie elegancji i prostych form. Ponadczasowość reprezentuje we wnętrzu sztukateria na ścianach, listwy przypodłogowe i przysufitowe, szlachetne materiały oraz stonowana baza kolorystyczna. Z kolei wyposażenie, zaawansowana technologia i przemyślane podejście do organizacji przestrzeni wydobywają jego współczesny charakter.
O tym mieszkaniu przeczytasz więcej w naszym artykule: 40-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie wnętrze. Piękne!
10. 40-metrowe mieszkanie w Krakowie. Mały salon w nowoczesnym stylu

Salon to serce niedużego 40-metrowego mieszkania. Z uwagi na reprezentacyjny charakter pomieszczenia, musiało być ono urządzone przyjemnie, a równocześnie ponadczasowo. Dzięki temu jest to salon, który łączy wygodę i funkcjonalność z nieprzeciętnym stylem.
W salonie znalazła się duża kanapa oraz niewielki stolik kawowy. Przytulnego charakteru dodają tu lamele na ścianie, a także ciepła kolorystyka, z dominującymi beżami. Oryginalny charakter udało się osiągnąć dzięki tapecie na ścianie przeciwległej do tej z telewizorem. Jest to tapeta z nietypowym, bardzo kobiecym motywem z baletnicą w roli głównej.
Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesne wnętrze o ponadczasowym charakterze