PARTNER PORTALU
Piękny salon: 10 pomysłów na proste i ponadczasowe wnętrze

Piękny salon: 10 pomysłów na proste i ponadczasowe wnętrze

Autor: Justyna Łotowska
24 wrz 2020 16:42

Sposób na proste wnętrza? Postawmy na niezbędne minimum dekoracyjności i naturalne wykończenia. Zobacz 10 aranżacji, które obronią się nawet po latach!

Autorskie przedmioty, ręcznie wykonywane drobiazgi, nawiązujące do tradycji lokalnego rzemiosła meble coraz bardziej entuzjastycznie witamy w swoich wnętrzach. Mają one swoją duszę, są świadectwem ludzkiej pracy i talentu. Dzięki nim, w domu jesteśmy bliżej przyrody, w ich otoczeniu łatwiej o wyciszenie i relaks. Dziś spokoju szukamy w pierwszej kolejności w naszych domach, zwłaszcza u progu jesieni. W osiągnięciu tego celu pomogą proste meble, przemyślane dodatki czy naturalne materiały.

Jak zaaranżować ponadczasowe wnętrze? O tym musisz wiedzieć!

Tworząc proste i naturalne wnętrza zacznijmy od podstaw, czyli od podłogi. Pokój czy mieszkanie z drewnem pod stopami ma zupełnie inny klimat, niż ten ze sztucznymi wykładzinami czy zimnymi płytkami. Drewniane podłogi są cieplejsze, przytulniejsze i bardziej naturalne. A niepowtarzalny rysunek na każdej desce sprawia, że żadne wnętrze nie będzie takie samo.

W pokoju z drewnianą podłogą od razu wracamy myślami do starych domów czy wiejskiej chatki, w której spędzaliśmy lato. Zazwyczaj podłogi w domu dziadków wyłożone były deskami przygotowanymi przez lokalnych stolarzy i mistrzów parkieciarstwa. Dziś, jeśli chcemy mieć drewnianą podłogę na dekady, postawmy na sprawdzone i certyfikowane rozwiązania o odpowiedniej jakości.

Pamiętajmy, że drewniane podłogi nie są skazane na rolę tła. Wygląd surowego drewna czy wyrazistsze przerwy między deskami pozwalają stworzyć aranżację pomieszczenia, w którym to podłoga przyciąga wzrok, buduje klimat pokoju. To wnętrza w starym stylu, ale z gwarancją trwałości. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w sypialni, domowej pracowni albo w pokoju dziecka - podkreśla Natalia Całus, ekspertka marki VOX.

Drewniane meble do salonu

Ręcznie robione talerze, artystyczne wyroby szklane, wyjątkowa ceramika ustawione w gablocie i na półkach budują klimat salonu czy sypialni. Atmosferę prostego wnętrza pomogą podkreślić meble - bardziej surowe, z minimalnymi śladami obróbki. Dzięki nim i gromadzonym z rozsądkiem drobiazgom, pokój dzienny czy sypialnia zyskają ciepło i charakter.

Jeśli jednak nie mamy pamiątkowych mebli, odziedziczonych po dziadkach, to warto sięgać po w pełni współczesne kolekcje inspirowane starymi rozwiązaniami. Drewniane meble mają to do siebie, że „żyją”. Z czasem mogą np. zmieniać kolor, zbierają ślady użytkowania. Takie zmiany wynikające z upływu czasu wspaniale widać zwłaszcza na domowych stołach. To centrum domowego życia, na którym zapisana zostaje rodzinna historia - śladów kredek pozostawionych podczas artystycznych zabaw czy odcisk gorącego garnka. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także