PARTNER PORTALU
Zasłony w salonie. Galeria 20 pięknych wnętrz

Zasłony w salonie. Galeria 20 pięknych wnętrz

Autor: Katarzyna Masłowska
27 lut 2020 12:39

Wystrój wnętrza możemy kreować za pomocą tkanin. Odpowiednio dobrane firany czy zasłony pozwolą w łatwy i efektowny sposób odmienić każdy, nawet najprostszy wystrój wnętrza.

Firany i zasłony to rozwiązania aranżacyjne nie tylko do klasycznych wnętrz. Zwiewne woalowe firany czy długie zasłony ze szlachetnych materiałów to doskonałe uzupełnienie również nowoczesnych salonów. A także szybki sposób na to, by dodać im jeszcze więcej smaku!

W nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z zasłaniania okien. O ile można bez większego wahania zrezygnować z firan, to wielu osobom trudno sobie wyobrazić pokój dzienny bez jakichkolwiek zasłon czy rolet.

Zobacz także: 15 dobrych pomysłów na schody w domu

Jeśli jednak zasłony mają pełnić tylko funkcję dekoracyjną i ograniczyć dopływ intensywnego światła dziennego, warto postawić na delikatne materiały takie jak len, naturalny bądź sztuczny jedwab czy taftę. 

Nie zapominajmy też o rozmiarach zasłon. Szerokość materiału, która ma zasłaniać okno powinna wynosić, co najmniej 1,5 szerokości okna. Najlepiej zaś jest kiedy zasłona będzie dwa razy szersza niż okno. To da nam piękny efekt, nawet w momencie rozciągnięcia zasłony na całe okno. Na długość zasłony powinny sięgać do parapetu lub do podłogi. Te do samej podłogi mogą być o 1-2 cm nad jej krawędzią lub też mogą na nią swobodnie opadać. W tym ostatnim przypadku będziemy musieli pamiętać o ładnym ich ułożeniu po rozsunięciu. 

Rolety to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych zasłon. Zapewniają prywatność, chronią przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń. Aranżacja okien ma także wymiar praktyczny – odpowiednio dobrane tkaniny zapewnią niezbędną prywatność wszystkim domownikom, zmniejszają utratę ciepła zimą oraz ograniczą dostęp światła słonecznego latem.

To Cię również zainteresuje: Salon z kuchnią i jadalnią. 15 pięknych wnętrz z polskich domów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także