×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Architekt Piotr Stanisz poleca ikony designu

Architekt Piotr Stanisz poleca ikony designu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 sty 2009 13:42

Architekt Piotr Stanisz poleca elementy wyposażenia, które zasługują na to, aby znaleźć się w każdym domu.

Panton Chair - krzesło zaprojektowane przez Vernera Pantona we wczesnych latach 60., wykonane z pojedynczego odlewu tworzywa. Do produkcji weszło w 1967 roku, natychmiast wzbudziło podziw, wygrało wiele konkursów. Jeden z pierwszych egzemplarzy znajduje się w Museum Modern Art w Nowym Jorku, a samo krzesło zostało uznane za klasyka współczesnego designu. Do kupienia w ZOOM Design Shop.

ZOOM Design Shop
fot. ZOOM Design Shop

Wyciskacz do cytrusów firmy Alessi zaprojektowany przez Philippe Starcka, ikona designu lat 90.. Doskonały przykład zabawy na granicy formy i funkcjonalności. Do kupienia w sklepie internetowym Fabryka Form.

Fabryka Form
fot. Fabryka Form

Lampa sufitowa Miconos fimy Artemide – oświetlenie o industrialnym charakterze, doskonale pasująca do minimalistycznych wnętrz. Prosta forma lampy jest na tyle doskonała, że wręcz manifestuje, iż nie ma nic do ukrycia. Do kupienia w salonach Lira.

Lira
fot. Lira
Sztuka Beskidzka
fot. Sztuka Beskidzka

Szezlong proj. Le Corbusier. Replika projektu z roku 1928, wciąż zachwyca minimalistycznym designem każdego elementu mebla: podstawy lakierowanej na czarno, chromowanej ramy, materaca z czarnej skóry. Do kupienia w salonach Allmendinger.

Allmendinger
fot. Allmendinger
Design według Piotra Stanisza
Piotr Stanisz
Pasjonat minimalizmu. Uważa, że sukcesem w projektowaniu jest uświadomienie klientom drzemiących w nich potrzeb i pragnień, wskazanie możliwości ich realizacji, według najlepszych prawideł sztuki architektonicznej. Zawsze pozostaje wierny łacińskiej sentencji: Labor ipse voluptas (Praca jest sama przez się przyjemnością). Miłośnik dalekich i bliskich podróży, z których stara się czerpać inspiracje. Wspólnie z żoną Agnieszką, prowadzi portal internetowy o najnowszym designie, przedmiotach pięknych i inspirujących: www.babeczkaa.blox.pl.
Arch. Piotr Stanisz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także