PARTNER PORTALU
Obraz we wnętrzu. Prace Dominiki Kędzierskiej są wyjątkowe!

Obraz we wnętrzu. Prace Dominiki Kędzierskiej są wyjątkowe!

Autor: Ewa Kozioł
03 cze 2022 08:40

Obrazy Dominiki Kędzierskiej idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.  Dodadzą im przytulności i ciepła oraz oryginalnego wyrazu. Ich uniwersalny przekaz trafi zarówno do wielbicieli natury, jak i kobiecego piękna.


Dominika Kędzierska wydobywa sensualne piękno z duchowego doświadczania natury. Malarka zainspirowana twórczością Claude’a Moneta i Gustava Klimta, łączy efemeryczność i sztukę figuratywną w atrakcyjną wizualnie formę. Wrażliwość artystki, delikatność przedstawienia i mistrzowska precyzja sprawiają, że obrazy Kędzierskiej z łatwością dodadzą walorów estetycznych domowemu zaciszu.

Uniwersalna delikatność

Sensualne obrazy Kędzierskiej uatrakcyjnią każde pomieszczenie, dodając przestrzeni witalności i kobiecej energii. Doskonale sprawdzą się w przypadku minimalistycznego wystroju wnętrz, a przy odpowiedniej aranżacji wprowadzają przytulną atmosferę. Artystka, zestawiając kobiece portrety z elementami natury często odwołuje się do cykliczności życia i pór roku, a więc wśród jej prac znajdziemy zarówno te utrzymane w ciepłym jak i zimnym kluczu kolorystycznym. W zależności od naszych preferencji czy potrzeb możemy wybrać obraz inspirowany miesiącami takimi jak maj, styczeń czy sierpień.

Kojący wpływ natury

Twórczość Kędzierskiej – refleksyjna, efemeryczna – napełnia przestrzeń spokojem i podobnie jak obcowanie z przyrodą działa wyciszająco i kojąco na zmysły. Stonowane barwy nadają obrazom artystki wizualnej lekkości i uniwersalności. Tematyka prac trafi do wszystkich ludzi uwrażliwionych na środowisko, którzy poprzez obrazy mają szansę zbliżyć się do przyrody, czyniąc otaczającą przestrzeń nośnikiem znaczeń. Prace malarki okażą się doskonałym wyborem dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Rozpiętość kolorystyczna oferuje różnorodne doznania estetyczne zarówno dla zwolenników lasu jak i morza (warto zwrócić uwagę w tym wypadku na cykl “Reflection”). Kędzierska w swoich obrazach oswaja przyrodę, perfekcyjnie oddaje jej rytm, dzięki czemu wnętrze ma szansę na zyskanie powiewu świeżości.

Kobiety i krajobraz

Malarkę charakteryzuje niestandardowe podejście do sztuki portretowej. Bohaterkami jej obrazów są kobiety i otaczające je elementy naturalnego krajobrazu. Rośliny, drzewa, liście, woda. Artystka splata organiczną materię z kobiecym ciałem w fascynujące kształty. Kędzierską wyróżnia perfekcyjne podejście do detalu oraz fotorealistyczna forma, a jej twórczość wypełnia spokój. Obrazy wykonane w technice olejnej, odsłaniają wrażliwą, duchową stronę malarki, która eksploruje temat kobiecości i własną sferę emocjonalną. Kędzierska dostrzega harmonię w przemijaniu i ciągłym odradzaniu się na nowo natury. Z wielką uwagą oddaje fakturę ludzkiego ciała i odbija subtelne refleksje organicznej tkanki natury. Tworzy unikalne, wielowarstwowe portrety, w których zderzają się ze sobą dwa równoległe światy, nierozerwalnie połączone ze sobą delikatnością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także