Telewizor w salonie - zobacz 8 najnowszych modeli

Telewizor w salonie - zobacz 8 najnowszych modeli

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 lis 2017 09:44

Najwyższa jakość obrazu o każdej porze, realistyczne efekty dźwiękowe oraz piękny design nowoczesnego sprzętu audiowizualnego zapewnią rewelacyjny poziom domowej rozrywki oraz wrażenia niczym z planu filmowego.

Duży wpływ na jakość obrazu oraz nasze wrażenia podczas oglądania filmów czy grania na konsoli mają najnowsze technologie – Ultra High Definition (4K) i HDR. Ultra High Definition (4K) odnosi się do rozdzielczości ekranu wynoszącej 3840x2160 pikseli, czyli czterokrotnie większej niż Full HD (1920x1080 pikseli). Z kolei HDR (High Dynamic Range – wysoki zakres dynamiki) to technologia, która znacząco zwiększa współczynnik kontrastu, czyli to jak rozjaśniony lub przyciemniony może być obraz. Dzięki ich wspólnemu oddziaływaniu uzyskujemy całkowicie nowy poziom realizmu obrazu, ilości szczegółów oraz wyrazistości koloru i wrażeń. 

Wrażenia wizualne spotęgują nowe technologie dźwięku wykorzystywane zarówno w samych odbiornikach telewizyjnych, ale przede wszystkim zestawach głośnikowych Soundbar. Dzięki innowacyjnym systemom nagłośnienia, dźwięk jest nie tylko niezwykle naturalny, ale też doskonale zsynchronizowany z obrazem i brzmi idealnie nawet jeśli widz patrzy na telewizor z boku.

Wśród innowacyjnych rozwiązań kluczową rolę odgrywa design. Wyjątkowej jakości ekrany, nie tylko zapewniają realistyczne wrażenia wizualne, ale też harmonijnie wtapiają się we wnętrze, stając się ich prawdziwą ozdobą. Elegancki, nowoczesny i wyrafinowany design, uzyskany dzięki ultracienkiej matrycy oraz zminimalizowanej obudowie sprawia, że telewizor staje się prawdziwym dziełem sztuki. Wymaga zatem odpowiedniej oprawy. Dają ją nowoczesne technologie wykorzystujące źródła światła LED. Technologie takiej jak OLED, QLED czy Ambilight pozwalają cieszyć się pełnią kolorów o każdej porze dnia, ale też tworzą oprawę świetlną w całym wnętrzu.

Zobacz także 20 pomysłów na aranżację salonu z telewizorem

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także