PARTNER PORTALU
Domowa biblioteczka, czyli jak przechowywać książki w salonie? Piękne zdjęcia!

Domowa biblioteczka, czyli jak przechowywać książki w salonie? Piękne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
19 sie 2021 09:12

Miejsce na książki w mieszkaniu to sprawa priorytetowa dla każdego miłośnika dobrej lektury. Właściwie rozmieszczony i poukładany księgozbiór zachęca, by do niego sięgnąć. Książki nie niszczą się, a dodatkowo są piękną ozdobą salonu.

Jeżeli często czytasz, a Twoja kolekcja książek jest pokaźna, wybierz meble, które są im przeznaczone. Należą do nich pojemne regały, przeszklone witryny i meblościanki, które świetne prezentują się w salonie. Stylistykę mebla dopasuj do aranżacji – wybierz model biały lub w kolorze naturalnego drewna, który sprawdzi się we wnętrzu klasycznym, czy skandynawskim. Do pomieszczeń nowoczesnych wybierz asymetryczny regał lub półki, które dzięki swojemu kształtowi, będą nawiązywały do aktualnych trendów. We wnętrzach stylizowanych postaw na meble ciekawie zdobione, z charakterystycznymi elementami dekoracyjnymi.

Praktycznym rozwiązaniem do wielu wnętrz jest gustowna witryna, która nie tylko z powodzeniem pomieści książki i akcesoria dekoracyjne, ochroni je przed kurzem oraz zniszczeniami za sprawą zamykanych szafek, ale także umożliwi przechowywanie innych rzeczy. Doskonałym uzupełnieniem witryny są półki ścienne, na których wyeksponujemy "białe kruki".

Po aranżacji miejsca na książki, warto zadbać o przestrzeń do czytania. Podstawą jest wygodny fotel, który zapewni właściwą postawę ciała, pozwoli nam odpocząć i efektownie wkomponuję się w przestrzeń obok biblioteczki i stolika kawowego. Aby mebel był jak najbardziej komfortowy, wybierz model z podłokietnikami, miękkim siedziskiem i odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Gdy nie ma miejsca na fotel, postaw na wygodną sofę, np. z funkcją relaksu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także