Home office - jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Home office - jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 wrz 2021 10:09

Pracujesz zdalnie lub w trybie hybrydowym? A może domowe biuro traktujesz jako przestrzeń do samorozwoju? Podpowiadamy, jak stworzyć w domu optymalną przestrzeń do pracy, która stanie się źródłem inspiracji i skupienia.


Kwintesencją domowego biura jest jego odpowiednia organizacja i zapewnienie sobie maksymalnego komfortu podczas codziennej pracy. Ma ono niewątpliwą przewagę nad firmowym biurem - nasze domowe home office możemy zaaranżować dowolnie, dostosowując je do indywidualnych potrzeb. 

Wybierz odpowiednie biurko wraz z wygodnym krzesłem oraz zorganizuj wszystkie najpotrzebniejsze dodatki. Nie zapomnij też o odpowiednim oświetleniu!

Jakie biurko do domowego biura?

Porządne i wygodne biurko jest kluczowym elementem domowego biura - to oczywiste jak realizacja targetu. Warto dobrze przemyśleć jego zakup, odpowiednio wymierzyć i dopasować do swoich potrzeb. Wszak to przy nim będziesz spędzać kilka godzin dziennie, a zdrowy kręgosłup to lepsze samopoczucie i wydajność. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujesz, możesz postawić na większe, wolnostojące biurko, takie jak np. Butler. W mniejszych pomieszczeniach dobrze wkomponują się mniejsze biurka lub konsola, które, choć zajmują mniej miejsca, są równie funkcjonalne, co pełnowymiarowe meble.

Wybierz odpowiednie krzesło

Biurko biurkiem, ale do pracy trzeba dwojga. I tu pojawia się czworonogi pracownik do zadań specjalnych - krzesło. Nie trzeba też chyba przypominać, że tak jak biurko, musi być ono również jak najlepiej dopasowane do Twojej ergonomii i stylu pracy. Wygodne siedzisko wspierające plecy i lędźwia oraz oparcie pod łokcie to podstawa. Taką funkcjonalność znajdziesz np. w klasycznym już modelu z lat 70. lub we współczesnym krześle Palm. Biurko i krzesło stylistycznie nie zawsze muszą iść w parze. Jeśli chcesz odrobinę zaszaleć, możesz na przykład zestawić drewniane, modernistyczne biurko z lekkim, kolorowym krzesłem, o nieszablonowej formie i na odwrót.

Jaka lampa do domowego miejsca pracy?

Mimo że dni robią się teraz coraz dłuższe, to jednak przy organizacji home office warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Lampy biurkowe, stołowe i podłogowe nie tylko funkcjonalnie doświetlą domowe biuro. Ich wymyślne kształty oraz wyjątkowe kolory z pewnością zainspirują Cię do pracy. Wenę podczas wydajnej pracy może przynieść lampa kreślarska w stylu vintage. Równie stylowo i nowocześnie zaprezentuje się przy Twoim biurku podłogowa lampa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także