Jak urządzić miejsce do wypoczynku w salonie? Pomysły na sofę i stolik kawowy

Jak urządzić miejsce do wypoczynku w salonie? Pomysły na sofę i stolik kawowy

Autor: Justyna Łotowska
09 lut 2022 18:59

Relaks jest tak samo ważny jak praca, spotkania z bliskimi czy wykonywanie domowych obowiązków. Jak stworzyć domowy kącik relaksu w salonie? Oto poradnik i duża galeria inspiracji!

  • Sercem każdego salonu jest sofa. Ustawiona w jego centralnej części, pod ścianą lub oknem przykuwa uwagę i zachęca, by skorzystać z jej miękkich i wygodnych poduszek.
  • Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym pokoju, wybierz wygodną sofę z funkcją spania. Dzięki niej możesz zaoferować naszym gościom również komfortowy nocleg.
  • Inną opcją, nastawioną na jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb są kolekcje mebli modułowych.
  • Rośliny stanowią akcent kolorystyczny oraz wyjątkową dekorację w każdym pomieszczeniu. Ich uspokajające oddziaływanie sprawia, że po długim dniu chętniej oddajemy się odpoczynkowi, a mniej ważne obowiązki mogą zaczekać.

To od Ciebie zależy, w którym pomieszczeniu stworzysz prywatną strefę relaksu. Najczęściej to pokój dzienny, w którym umieszcza się komplet mebli, aby odpoczywać w gronie najbliższych. Dobrym miejscem jest również sypialnia, gdzie można skryć się przed resztą domowników, zapalić aromatyczne świeczki i w wygodnym fotelu oddać drobnym przyjemnościom. Z dobrym pomysłem taką strefą może być również kuchnia wypełniona wprawiającymi nas w dobry nastrój zielonymi roślinami.

Salon - jak ustawić sofę i stolik kawowy? 

Rola salonu w domu lub mieszkaniu najczęściej przypada przestrzeni o największym metrażu. To tu przeważnie rozgrywa się akcja naszych dni. Dlatego urządzamy go z myślą o spotkaniach w większym gronie – zarówno z domownikami, jak i gośćmi. Mała czy duża okazja, nieważne. Czasem powodem do świętowania jest po prostu początek weekendu. Liczy się to, aby było gdzie usiąść i cieszyć się spokojem.

Nic dziwnego, że sercem każdego salonu jest sofa. Ustawiona w jego centralnej części, pod ścianą lub oknem przykuwa uwagę i zachęca, by skorzystać z jej miękkich i wygodnych poduszek. To my decydujemy, w którą stronę ją skierujemy. Może być to telewizor lub inna, ważna część salonu.

Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym pokoju, wybierz wygodną sofę z funkcją spania. Dzięki niej możesz zaoferować naszym gościom również komfortowy nocleg. Inną opcją, nastawioną na jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb są kolekcje mebli modułowych. Umożliwiają stworzenie strefy relaksu dostosowanej do liczby osób w niej przebywającej. Wystarczy dobrać interesującą nas liczbę modułów i połączyć je z pomocą wysuwanych zaczepów, by stworzyć idealne konfiguracje, w których miękkości możemy się zatopić.

Miejsce do relaksu w salonie - potrzebny stolik kawowy!

W towarzystwie gorącej herbaty przyjemność z odpoczynku staje się jeszcze większa. Dlatego warto zaparzyć jej duży dzbanek – dla siebie i bliskiej osoby – by starczyła na więcej niż jedną filiżankę. Wtedy ze spokojem możesz oddać się lekturze książki, filmowi lub po prostu rozmowie.

A gdy już upijesz kilka rozgrzewających łyków, odstaw filiżankę na stolik kawowy. Powinien pomieścić nie tylko zestaw do herbaty, ale i inne, cenne drobiazgi!

Zadbaj o obecność roślin w salonie!

Rośliny stanowią akcent kolorystyczny oraz wyjątkową dekorację w każdym pomieszczeniu. Ich uspokajające oddziaływanie sprawia, że po długim dniu chętniej oddajemy się odpoczynkowi, a mniej ważne obowiązki mogą zaczekać. Barwy, ale i sama obecność roślin stanowią radość i ukojenie dla naszych zmysłów. Możemy na nie patrzeć, wdychać ich zapach i cieszyć się ich obecnością. W tym przypadku czasem więcej znaczy lepiej.

Również opieka nad roślinami ma na nas relaksacyjny wpływ. Gdy je podlewamy, wycieramy z kurzu lub przesadzamy do świeżej ziemi, możemy się na chwilę wyłączyć i skupić myśli na wykonywanej czynności. Rośliny odwdzięczą się lepszą jakością powietrza oraz pięknym wyglądem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także